HOT DOCS ПРЕЗЕНТУЄ

Ліс духів, що танцюють

Рік
2013
Країна
Швеція, Канада
Тривалість
104’
Режисер
Лінда Вестрік

Плем’я Яка живе в одному з останніх незайманих, оповитих туманами тропічних лісів басейну річки Конго. Протягом століть тубільці майже не контактували з представниками західної цивілізації, але скоро їхній світ зазнає змін: одна з найбільших лісозаготівельних компаній Конго почала вирубку їхнього лісу. Режисер Лінда Вестрік, чиї роботи виборювали міжнародні відзнаки, прожила кілька років із цими гостинними людьми, з повагою спостерігаючи за їхнім захопливим життям. Фільм далекий від стоїчної медитації над зникненням цивілізації: кожен соковитий кадр цього візуального любовного листа пронизаний гумором, драматичністю й природною красою – глядач майже фізично відчуває, як тропічні рослини торкаються до його шкіри. Багатошарове звукове оформлення стрічки таїть шепіт міфів про створення світу й запрошує приєднатися до переказу живої та яскравої історії, де особисті трагедії стаються одночасно з несподіваною появою нових хазяїв і де приватні підприємці дошкуляють гордій і самостійній спільноті. Дотепна й ризикована, ця майстерна кіноробота фіксує диво, якому, можливо, скоро не лишиться місця в цьому світі.

Виробництво
LindaVästrikFilmproduktion AB, LindaVästrik, Nordhemsgatan 70A, 413 09 Göteborg, Sweden, +46 31-24 34 55 EyeSteelFilm, 7095 rue Marconi, Montreal, Quebec, Canada, +1 (514) 937-4893, info@eyesteelfilm.com, www.eyesteelfilm.com
Дистрибуція
FolketsBio AB, BergsundsStrand 39, 104 62 Stockholm, Sweden, Tel: 08-545 275 20, info@folketsbio.se, www.folketsbio.se
Нагороди
2013 – особлива відзнака журі за дебют на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі
Режисер
Лінда Вестрік

Лінда Вестрік є кінематографістом, чий стиль документування реальності наближений до драми. Протягом 1991–1992 років вона вивчала фотографію в Міжнародному центрі фотомистецтва в Нью-Йорку. Пізніше опановувала фах і мистецтво документалістики у Вищій школі кіно, радіо, телебачення й театру в Стокгольмі. Закінчила навчання 2000 року. Відтоді вона створювала сценарії для художнього кіно, була продюсером та режисером анімаційних фільмів, а також оператором-документалістом.

Фільмографія

Татко і я (2000), Килим з овечої шкури (2009)

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
Історії про торгівлю органами
HOT DOCS ПРЕЗЕНТУЄ
Історії про торгівлю органами
Рік
2013
Країна
Канада
Режисер
Рік Естер Бінсток
Тривалість
82
HOT DOCS ПРЕЗЕНТУЄ
Привиди в нашій машині
HOT DOCS ПРЕЗЕНТУЄ
Привиди в нашій машині
Рік
2013
Країна
Канада, Німеччина, США, Швейцарія
Режисер
Ліз Маршалл
Тривалість
92
HOT DOCS ПРЕЗЕНТУЄ