Docudays UA провів «Мистецьку війну» на ZAHIDFEST

12 серпня 2014

8 серпня відбувся показ фільму «Мистецька війна» п’ятничному кіномарафоні від мистецького фестивалю ZAHIDFEST. Показ організований Docudays UA спільно з Amnesty International. Фестиваль проходив 8-10 серпня у с. Родатичі неподалік Львова. Серед акордів відомих українських і закордонних гуртів, герцю танців та мальовничого ландшафту,організатори запрошували поміркувати про мистецтво як найбільш безпечну і найдієвішу зброю. ZAHIDFEST – це локація і вектор руху водночас. Це спрямування наших громадянських переживань, побоювань і бажань.


У своєму фільмі «Мистецька війна» (2014 р., Німеччина) режисер Марко Вілмс переконує, що мистецтво є найкращою зброєю. У Каїрі, де після 30 років автократії президент Мубарак був скинутий із посади народом, це гасло досі втілюється у життя. Нині вулиці належать їм – молодим повстанцям і художникам. Ґрафіті-художники та малярі змушують стіни «говорити». Дні боротьби оживають в їхніх закривавлених портретах, часи анархії – в карколомних колажах, спроби звільнення від придушеної сексуальності – в непристойних картинках.

 

Співпраця Docudays UA із Amnesty International вже стала щорічно традицією. Минулого року ми презентували спільний кінопоказ на Міжнародному фестивалі мистецтв «Франко.Місія»

 

ZAHIDFEST — це український щорічний фестиваль сучасного мистецтва, що відбувається з 2009 року на Львівщині. Цього року фестиваль відбувся в готельно-відпочинковому комплексі «Чарівна долина», с. Родатичі, Львівська область.

 

Детальніша інформація – на сайті  http://zaxidfest.com

XVII МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020