Премія імені Андрія Матросова

15 березня 2010

Андрій Матросов був незвичайною людиною. У все, за що брався, він вкладав багато творчості й любові.

За свої неповні 42 роки Андрій встиг стати фотохудожником, телеоператором, журналістом, правозахисником, керівником асоціації журналістів «Південь», кінопродюсером та продюсером фестивалю Docudays UA. А головне – він був людиною, яка жила відкритим серцем і вкладала всі свої сили у добрі й корисні справи.

 

Останні три роки Андрій працював для Docudays UA. Завдяки його таланту та енергії Docudays UA став справжнім авторитетним фестивалем документального кіно, в ньому з’явилися нові конкурси, до Києва почали з’їжджатися відомі документалісти з усіх куточків планети. Він зумів створити таку атмосферу, де спілкування ставало святом, де народжувалися дружба, співпраця та нові ідеї. Багато захоплених цією атмосферою іноземців поверталися в Україну знімати нове документальне кіно...

У Андрія Матросова було кілька життєвих гасел, які всім нам допомагали долати труднощі. Навіть у найважчі моменти він оптимістично дивився на світ і казав: «Безвихідних ситуацій не буває». Він давав установку на позитив, і вихід справді завжди знаходився.

Усім тим, хто його знав, дуже пощастило. Він був і лишається для нас взірцем.

На знак пам’яті про друга ми вирішили заснувати премію імені Андрія Матросова та щороку під час фестивалю присуджувати її фільму, в якому побачимо найбільше любові.

Команда фестивалю Docudays UA

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022