Регламент програми RAW DOC 2024

RAW DOC — програма, створена для кінематографістів/-ок, які працюють над раф-катами своїх фільмів і хочуть провести тестовий показ експерт(к)ам міжнародної індустрії та отримати професійний фідбек. Під час закритих показів учасники/-иці отримають можливість поспілкуватися з потенційними партнер(к)ами, з-поміж яких представники/-ці європейських суспільних мовників, сейлз агентів і фестивалів. 


Цього року програма відбудеться 5 червня під час 21-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Києві. Команда Docudays UA відбере до 4-х проєктів на завершальній стадії.


Які проєкти ми шукаємо:

- проєкти документальних повнометражних фільмів (тривалістю щонайменше 60 хв.) на завершальній стадії монтажу, створені українськими режисер(к)ами;

- проєкти, що поєднують мистецькі амбіції та високу візуальну якість. Ми зацікавлені в представленні широкого спектру творчих практик і підходів;

- проєкти, що не були представлені на цьому етапі виробництва на жодних інших індустрійних платформах в Україні. Також перевага буде надаватися проєктам, що не брали участь у work-in-progress презентаціях за кордоном;

- ми очікуємо, що проєкти-учасники будуть представлені командою: режисер/-ка, продюсер/-ка та (опціонально) режисер/-ка монтажу.


Відбиратимуть проєкти до участі в програмі Відбіркова рада DOCUDAYS UA та кураторки DOCU/ПРО.


Подача проєктів

Подача відкрита для всіх і безкоштовна.

Заявник/-иця має заповнити онлайн-форму, де необхідно вказати контактні дані, викласти синопсис фільму, посилання на чорновий монтаж тривалістю не більше ніж 120 хв. та інші довідкові матеріали.


Ключові дати

11 квітня 2024 — старт прийому заявок;

9 травня 2024 — закінчення прийому заявок;

17 травня 2024 — оголошення результатів;

20 травня 2024 — надання учасниками/-ицями раф-катів із англомовними субтитрами, а також текстових матеріалів проєкту (лоґлайн, короткий синопсис, режисерські нотатки щодо монтажу, продюсерське бачення);

27–30 травня — підготовчі зустрічі з командою DOCU/ПРО;

5 червня 2024 — RAW DOC.


Як будуть відбуватись покази

Покази та обговорення відбудуться в закритому форматі. Доступ до показів матимуть тільки спеціально запрошені експерт(к)и. Після кожного показу відбуватиметься модероване 60-хвилинне обговорення. Мова заходу — англійська.


Експерт(к)и

Зустрічайте перших експертів/-ок програми (список кінопрофесіоналів/-ок, які долучаться до події, буде ще доповнюватися):


Фабріс Пушо, керівник відділу суспільства та культури в ARTE France (Франція);

Бернд Зайдль, редактор у редакторському відділі документального кіно та у копродукціях німецько-французького мовника Arte, SWR (Німеччина);

Томас Байєр, випусковий редактор повнометражних документальних фільмів, MDR (Німеччина);

Емма Гіндлі, головна випускова редакторка, Storyville, BBC (Британія);

Аста Далман, випускова редакторка, SVT (Швеція);

Аїда Азіз, асистентка з міжнародних продажів, Mediewan (Франція);

Ваутер Янсен, засновник сейлз-компанії Square Eyes, Square eyes film (Нідерланди);

Бріджид ОʼШі, тьюторка, засновниця асоціації DAE (Німеччина);
Саломе Джаші, режисерка (Грузія)
;
Невена Міласіновіч, керівниця відділу продажів і придбань, Lightdox (Швейцарія/Франція);
Барбара Вурм, голова Берлінського форуму (Німеччина);
Ізабель Аррате Фернандес, голова IDFA Bertha Fund (Нідерланди);
Віка Лещенко, кураторка, програмна координаторка міжнародної документальної програми DOK Leipzig (Німеччина);
Войцех Дідушко, програмний директор та директор польського конкурсу на кінофестивалі
Millennium Docs Against Gravity Film Festival (Польща);
Марко Ґрба Сінгх, артдиректор BELDOCS (Сербія);
Шоші Корман, співкерівна директорка Cinephil (
Ізраїль);

Маель Ґенеґес, відділ фестивалів і придбань, CAT&Docs (Франція);
Александра Деревʼєнко, відділ продажів і придбань, CAT&Docs (Франція);
Міріам Карбе, випускова редакторка ZDF/Arte (Німеччина);
Клаудія Бухер, голова напрямків ТЕМА й ГЕОПОЛІТИКА, ARTE G.E.I.E. (Франція).

Інші умови

До 20 травня 2024 року учасники/-иці надають матеріали чорнового монтажу фільму з англомовними субтитрами, які організатори надсилають експерт(к)ам разом з іншими матеріалами про проєкт. 

Програма відбудеться 5 червня, тоді ж учасники та учасниці переглянуть у кінозалі уривки матеріалів фільму та візьмуть участь у модерованій розмові разом із присутніми експерт(к)ами.
У програмі може брати участь до 3х членів/-кинь творчої групи, обов’язковим є присутність режисера/-ки та продюсера/-ки фільму.


Команди проєктів-учасників отримають індустрійні акредитації, що нададуть доступ до індустрійної програми DOCU/ПРО та кінопрограми фестивалю.


Фестиваль не покриває витрат на подорожі або проживання учасників/-иць програми.
Проєкти-учасники будуть зобов’язані включити логотип Docudays UA до фінальних титрів фільму з дисклеймером: «“Назва фільму” брав участь у програмі RAW DOC 2024».

Прийом заявок завершено.

DOCUDAYS UA

21 Docudays UA відбудеться 31 травня – 9 червня 2024 року на кількох локаціях у Києві та одночасно онлайн. Він включатиме: кінопрограму (щонайменше 50 фільмів у конкурсних та позаконкурсних секціях), правозахисні події "RIGHTS NOW!", дискусії та майстер-класи — DOCU/КЛАС, індустрійну секцію для професіоналів документального кіно — DOCU/ПРО, міждисциплінарну мистецьку програму — DOCU/СИНТЕЗ. Онлайн-складова фестивалю відбуватиметься на DOCUSPACE: покази фільмів та прямі трансляції/записи офлайн-подій.


DOCU/ПРО 

Індустріальна платформа DOCU/ПРО функціонує з метою підтримки спільноти українських документалістів/-ок та розвитку української індустрії документального кіно. DOCU/ПРО — це місце, де документаліст(к)и, досвідчені та молоді, обмінюються знаннями, досліджують тенденції, налагоджують контакти з експертами та експертками світу документалістики, зміцнюють зв'язки між українською та міжнародною індустріями і, як результат, створюють українські кінопроєкти.

 

У разі будь-яких питань — пишіть на електронну адресу [email protected].
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024