Доступність на фестивалі

За приблизними підрахунками близько одного мільйона людей в Україні мають порушення зору чи слуху, а отже, потребують доступних форматів для перегляду фільмів та відвідування культурних подій. Щороку ми приділяємо значну увагу доступності, адже вважаємо, що безбар’єрність стосується кожної людини й має бути ключовим компонентом подій в Україні. На 20 Docudays UA та на Мандрівному Docudays UA майже всі фільми фестивальних програм матимуть описові субтитри, а 10 — аудіодискрипцію (звукоопис).  Усі  заходи правозахисної програми RIGHTS NOW! також відбудуться з перекладом жестовою мовою. Тож люди з порушенням зору та слуху зможуть по-справжньому насолодитися фільмами та правозахисними подіями фестивалю. Доступні фільми будуть на офлайн- і онлайн-показах (платформа DOCUSPACE).

 


 

ПОКАЗИ ЗІ ЗВУКООПИСОМ

Звукоопис (або аудіодискрипція) — це  один із доступних форматів, що передбачає закадрову, спеціально створену аудіодоріжку з описом візуальної частини фільму для людей з порушенням зору, незрячих людей та людей з іншими видами інвалідності. Щоб скористатися форматом на офлайн-показах, необхідно завантажити застосунок Earcatch на ваш мобільний телефон.  Додаток синхронізує звукоопис із фільмом.

 

На 20 Docudays UA звукоопис матимуть такі фільми:

Для того, аби увімкнути аудіодискрипцію до фільму в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, потрібно натиснути на кнопку з написом «AD» біля плеєра.

Окрім цього, онлайн-кінотеатр DOCUSPACE має спеціальний режим для відвідувачів/-ок із порушеннями зору. Перемкнутися на нього можна, натиснувши на відповідну позначку в лівому верхньому куті сайту.

 

 


АДАПТОВАНІ СУБТИТРИ

Адаптовані (описові) субтитри — стала практика Docudays UA. Це субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які відображають звукову частину фільму (музика, додаткові звуки). Такі субтитри дозволяють людям із порушеннями слуху більше зануритися в атмосферу стрічки та стежити за її змістом. Цьогоріч майже всі фільми мають описові субтитри.

 

 

ПЕРЕКЛАД ЖЕСТОВОЮ МОВОЮ

Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW!, а також церемонія відкриття 20 Docudays UA, супроводжуватиме переклад жестовою мовою.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024