Доступність на фестивалі

Уже декілька років поспіль ми працюємо над тим, щоб документальне кіно, правозахисні та культурні заходи були безбар’єрними. Цьогорічний спеціальний випуск 19 Docudays UA та Мандрівний Docudays UA — не винятки, адже 11 фільмів фестивальних програм матимуть описові субтитри, а дев'ять — аудіодискрипцію. Це дає можливість людям з порушенням зору чи слуху повноцінно зануритися в атмосферу фільму та стежити за його змістом. Доступні фільми включені як в офлайн, так і в онлайн-покази.

 


 

ПОКАЗИ ЗІ ЗВУКООПИСОМ

Звукоопис (або аудіодискрипція) в кіно використовується у світі вже понад 40 років. Це додаткова звукова доріжка у фільмі з описом візуальної частини фільму для незрячих глядачів та глядачок.

 

На спецвипуску 19 Docudays UA матимуть звукоопис такі фільми:

Для того, аби увімкнути аудіодискрипцію до фільму в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, потрібно натиснути на кнопку з написом «AD» біля плеєра.

Окрім цього, онлайн-кінотеатр DOCUSPACE має спеціальний режим для відвідувачів/-ок із порушеннями зору. Перемкнутися на нього можна, натиснувши на відповідну позначку в лівому верхньому куті сайту.

 

 

АДАПТОВАНІ СУБТИТРИ

Адаптовані (описові) субтитри – стала практика Docudays UA. Це субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які відображають звукову частину фільму (музика, додаткові звуки). Такі субтитри дозволяють людям з порушеннями слуху більше зануритись в атмосферу стрічки та стежити за її змістом. Цьогорічний список фільмів з адаптованими субтитрами такий:

 

 

ПЕРЕКЛАД ЖЕСТОВОЮ МОВОЮ

Усі онлайн-дискусії програми RIGHTS NOW!, а також церемонія відкриття спецвипуску 19 Docudays UA.

Доступність кіно та створення інклюзивного середовища — один із пріоритетів нашої соціальної відповідальності, що має особливе значення в умовах війни в Україні. Наявність доступних фільмів спецвипуску стала можливою завдяки ціннісному партнерству з «Ощадбанк» та Mastercard. 

20 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 2 — 8 
червня 2023