Доступність на фестивалі

З 31 травня по 6 червня в Києві пройде 21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, центральна тема якого — «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя». Ексклюзивно після закриття фестивалю на глядачів та глядачок чекають три глядацькі дні: 7–9 червня. Ми повторно покажемо стрічки-переможниці конкурсних програм та фестивальні хіти. 


На фестивалі представлять 62 фільми із 34 країн світу: від Чилі до Тайваню. У програмі — 19 українських стрічок: 10 національних прем’єр і 9 світових. Фільми матимуть описові субтитри для людей з порушенням слуху, а 15 із них  — звукоопис для людей із порушенням зору. Жестовою мовою перекладатимуть усі події правозахисної програми RIGHTS NOW!. 


Фестиваль відкриє українська стрічка «Мирні люди» Оксани Карпович.  А закриє — документальний фільм  «Місія 200» Володимира Сидька. Покази та події відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), KINO42 (вул. Костянтинівська, 11Б), Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), а також в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

 

 

ПОКАЗИ ЗІ ЗВУКООПИСОМ

Звукоопис (або аудіодескрипція) — це  один із доступних форматів, що передбачає закадрову, спеціально створену аудіодоріжку з описом візуальної частини фільму для людей із порушенням зору. Щоб скористатися форматом на офлайн-показах, необхідно завантажити застосунок Earcatch на ваш мобільний телефон. Додаток синхронізує звукоопис із фільмом.

 

На 21 Docudays UA звукоопис матимуть такі фільми:

Щоб увімкнути аудіодескрипцію до фільму в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, потрібно натиснути на кнопку з написом «AD» біля плеєра.

 

ПОКАЗИ З ОПИСОВИМИ СУБТИТРАМИ

Адаптовані (описові) субтитри — стала практика Docudays UA. Це субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які відображають звукову частину фільму (музика, додаткові звуки). Такі субтитри дають змогу людям із порушеннями слуху більше зануритися в атмосферу стрічки та стежити за її змістом. Цьогоріч майже всі фільми мають описові субтитри.

Описові субтитри вмонтовані в фільми на офлайн-показах. А в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE ви зможете скористатися ними, натиснувши на відповідну позначку в лівому верхньому куті сайту.

 

 

 

ПОДІЇ З ЖЕСТОВОЮ МОВОЮ

Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! будуть перекладені  жестовою мовою.

_______________
21 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні, International Media Support, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Естонії в Україні, Польського інституту в Києві, Французького Інституту в Україні, Данського інституту культури, Чеського центру Київ і Посольства Угорщини, Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024