string(4) "news" Друга пальмова гілка — Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Друга пальмова гілка

23 травня 2011

Український режисер Марина Врода отримала «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі. Журі конкурсу короткометражних фільмів на чолі з Мішелем Гондрі відзначило головною нагородою її стрічку «Кросс».
П`ятнадцятихвилинна історія, побудована на спогадах автора про заняття з фізкультури, є спільним проектом України та Франції. Зйомки проходили у вересні минулого року і тривали менше тижня. Зайняті лише непрофесійні актори. Бюджет стрічки - 3,5 тисячі євро. Як зазначила сама режисер, половину суми вона надала з власної кишені.

Марині Вроді - 29 років. Вона закінчила Національний університет імені Карпенка-Карого, факультет кінематографії, спеціалізація «Режисура художнього фільму». Її дипломна робота - короткометражка «Клятва» була показана на кінофестивалі «Молодість». Крім цієї стрічки Врода зняла фільми «Сімейний портрет», «Дощ», «Прости».

Україна вдруге отримує нагороду у Каннах. Першим українцем, який здобув «Золоту пальмову гілку» був Ігор Стрембіцький. У 2005 році він отримав цю нагороду за короткометражку «Подорожні».
Нагадаємо, що «Золоту пальмову гілку» 64-го Каннського кінофестиваля отримав американський кінокласик  Терренс Малік за «Древо життя», де розповідається не лише історія однієї родини, але й усієї світобудови.

Unian.net

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020