Друга пальмова гілка

23 травня 2011

Український режисер Марина Врода отримала «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі. Журі конкурсу короткометражних фільмів на чолі з Мішелем Гондрі відзначило головною нагородою її стрічку «Кросс».
П`ятнадцятихвилинна історія, побудована на спогадах автора про заняття з фізкультури, є спільним проектом України та Франції. Зйомки проходили у вересні минулого року і тривали менше тижня. Зайняті лише непрофесійні актори. Бюджет стрічки - 3,5 тисячі євро. Як зазначила сама режисер, половину суми вона надала з власної кишені.

Марині Вроді - 29 років. Вона закінчила Національний університет імені Карпенка-Карого, факультет кінематографії, спеціалізація «Режисура художнього фільму». Її дипломна робота - короткометражка «Клятва» була показана на кінофестивалі «Молодість». Крім цієї стрічки Врода зняла фільми «Сімейний портрет», «Дощ», «Прости».

Україна вдруге отримує нагороду у Каннах. Першим українцем, який здобув «Золоту пальмову гілку» був Ігор Стрембіцький. У 2005 році він отримав цю нагороду за короткометражку «Подорожні».
Нагадаємо, що «Золоту пальмову гілку» 64-го Каннського кінофестиваля отримав американський кінокласик  Терренс Малік за «Древо життя», де розповідається не лише історія однієї родини, але й усієї світобудови.

Unian.net

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
квітня
4
травня 2020