string(4) "news" Позбавлений права знімати кіно — Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Позбавлений права знімати кіно

10 січня 2011

Наприкінці грудня поважний іранський режисер Джафар Панахі був засуджений до шести років позбавлення волі. Після виходу з в’язниці йому також суворо заборонено писати сценарії, знімати фільми, продюсувати кіно, покидати країну та спілкуватися зі ЗМІ ще протягом 20 років.

 

50-річний Панахі – призер Каннського, Берлінського та Венеційського кінофестивалів – підтримує опозиційний рух, лідери якого заперечують результати минулорічних президентських виборів. Уперше опальний режисер разом з усією родиною був ув’язнений за критику чинного режиму на початку 2010 року. Він звинувачував президента Ірану Махмуда Ахмадинежада у «приниженні іранського народу». Але у травні режисер був звільнений під підписку про невиїзд. Відомі кінематографісти, серед яких Мартін Скорсезе, Стівен Спілберг та Френсіс Форд Коппола, вже зверталися до влади Ірану з проханням пом’якшити покарання, але місцевий суд не звернув на це уваги.

Тому кінематографісти по всьому світу об’єдналися, аби створити відеопетицію на підтримку Джафара Панахі. Вони закликають усіх небайдужих надіслати своє фото з використанням геометричної фігури кола (варіації можуть бути які завгодно) на адресу for.jafar.panahi@gmail.com зі словом «circle» у темі листа. Знімки будуть задіяні як рамки для відеопетиції. Організатори повідомлять усіх учасників, коли вона з’явиться на YouTube.

Нагадаємо, що 2000 року Панахі отримав «Золотого лева» на Венеційському кінофестивалі за свою стрічку «Коло», у якій розповідаються історії іранських жінок, котрі борються проти дискримінації за статевою ознакою. В самому Ірані фільм був миттєво заборонений.

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020