string(4) "news" Український павільйон в Каннах — Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Український павільйон в Каннах

09 травня 2011

У рамках 64-го Каннського кінофестивалю, який проходитиме у Франції 11-21 травня, традиційно працюватиме український павільйон. За словами голови Української кінофундації Андрія Халпахчі, цього року павільйон справді національний, бо організований спільно з Державним агентством кінематографії. Наразі представники вітчизняного кіно у Каннах обіцяють зібрати під одним дахом провідні дистриб’юторські компанії та кіновиробників, а також презентувати два українських проекти – кіноальманах «Закохані в Київ» та стрічку ROCK’N’BALL.

Перший фільм знятий на кшталт стрічки «Париж, я люблю тебе». Це історія про кохання в мегаполісі очима молодих українських режисерів. Серед епізодів збірки є комедія, драма, трилер. Її українська кінопрем’єра відбудеться восени цього року.

ROCK’N’BALL – стрічка режисера Дмитра Приходька, випускника Лодзинської школи (Польща). Творці фільму зазначають, що вони не ставили собі за мету зняти блокбастер, радше позитивну історію. Насправді йшлося про те, аби зламати стереотипи і переконати, що українське кіно дійсно існує. Це фільм про дитячу мрію, про дружбу, взаємну допомогу, розуміння – усе це попри те, що герої різних національностей і розмовляють різними мовами.

Нагадаємо, що у конкурсній програмі кінофестивалю буде представлена короткометражка української режисерки Марини Вроди Cross. Це стрічка спільного виробництва Франції та України.
Також в українському національному павільйоні відбудеться презентація проектів, об’єднаних під назвою «Нове українське кіно». Це, зокрема, стрічки: «Будинок з баштою» Єви Нейман, «По вірі нашій буде вам»» Микити Ратнікова, «Звичайна справа» Валентина Васяновича, «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Михайла Іллєнка, «Поза грою» Наталі Клименко, «Богині» Антона Хомякова.

17 травня – день Сергія Параджанова на Каннському міжнародному кіноринку. В його рамках запланована презентація художнього фільму «Параджанов», який представлятимуть режисери Серж Аведікян та Олена Фетисова.
Як повідомив Халпахчі, українська вечірка в Каннах не буде великою, як це було в попередні роки, бо всі фінансові можливості «кинуті» на роботу павільйону. Загалом павільйон коштуватиме українцям 50 тисяч євро.

Unian.net

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020