«Арабська весна» у Гостиному дворі

17 серпня 2012

22 серпня, у середу, о 21.00 у Гостиному дворі відбудеться   українська   прем’єра документального фільму «Трава, що страждає» режисерки Іяри Лі. Цей фільм про Сирію і те, що там відбувається. А також про весь Близький Схід, про всіх біженців і про всі країни, де громадяни вимагають свободи і справедливості, стаючи натомість пішаками у боротьбі за владу у геополітичній грі. Тож цей фільм і про Україну, і про нас із вами.

Бразилійка корейського походження Іяра Лі є громадянкою світу. У доробку Іяри – документальні фільми про життя жінок за режиму талібів у Афганістані, подорожі й матеріали про життя палестинців у Смузі Ґаза. Її передостанній фільм-мозаїка «Культури спротиву» про митців, вуличних і народних, громадських і політизованих, з країн, які нечасто потрапляють на екрани світових телеканалів, але прагнуть змін на краще і досягають своє мети. Цю назву – «Культури спротиву» – має також фундація, заснована Іярою, що сприяє соціально активному мистецтву.

«Трава, що страждає» – фільм про події у Сирії, які стали частиною «Арабської весни». Те, що почалося півтора роки тому як масовий ненасильницький протест, з часом перетворилося на криваву різанину громадянської війни. Говорячи з біженцями на кордоні між Сирією і Туреччиною, використовуючи відео, зняте під час розстрілів мирних демонстрацій, Іяра показує, як люди намагаються вибороти свободу і справедливість за авторитарного режиму. Чи може насильство принести свободу? Чи не стала помилкою ставка частини протестувальників на збройний опір? Як почуваються ті, хто став пішаком в ґеополітичній грі? Іяра має на ці питання свої відповіді. Вони можуть видатися наївними, непрактичними чи ідеалістичними, але вони – щирі, і їх основа – враження і відчуття живих учасників боротьби за свободу. А також родичів тих, хто покинув цей світ...

У дні, коли конфлікт у Сирії, схоже, добігає розв’язки, Гостиний двір влаштовує українську прем’єру фільму «Трава, що страждає» про суспільство у боротьбі за свою свободу. Прем’єра стрічки відбулася у червні 2012 року в Кувейті. Тепер завдяки активістам, волонтерам і просто небайдужим людям  його можна побачити і в Києві.

Модеруватиме показ правозахисник, фахівець з питань біженців, Максим Буткевич.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022