Docudays UA мандрує країною

02 листопада 2012

Нинішнього року найкращі документальні фільми на тему прав людини країн Європи, Америки, Азії, Африки у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA зможуть побачити мешканці більш ніж 110 міст, містечок і селищ 22-х регіонів України. В тому числі у Вінниці, Донецьку, Дніпропетровську, Києві, Кривому Розі, Луганську, Житомирі, Тернополі, Запоріжжі, Полтаві, Сумах, Чернигові, Черкасах, Чернівцях, Харкові, Херсоні, Сімферополі, Ялті, Севастополі тощо.

 

  До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці 9-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів документального кіно.

 

Окремою сторінкою фестивалю є кіноальманах «Молоді про молодих». Фільми про життя молоді у пострадянських країнах. 15 молодих режисерів з 15 колишніх радянських республік створили документальний мультимедійний

Серед спеціальних подій фестивалю фільми відомого режисера-документаліста Валерія Балаяна: «Ностальгія за віконним склом» та «Історія без терміну давності».

До програми «Документальне кіно проти несправедливості» увійшов фільм естонської режисерки Маріанни Каат «Шахта №8» про нелегальну працю дітей в шахтах Донецької області.

А також цикл фільмів «Нові герої». Це три документальних фільми-портрети звичайних українців. У кожного з них своя історія, проте є й спільне – їхня боротьба з несправедливістю у країні сьогодні. Фільми створені за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках реалізації ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення»..

Добірку документальних фільмів про актуальні проблеми прав людини в Україні присвячено у цьому році також медико-соціальним аспектам.

Насамперед це - йодна недостатність у населення, яка впливає на зниження інтелекту у дітей та молоді. Тему піднімає фільм «Аліна та Надія», створений за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). А також документальне дослідження про поширення туберкульозу у соціально-активних прошарків суспільства у стрічці  Наталії Дрозд «Заразна зона».

Докладніше із програмою  та розкладом регіональних переглядів можна познайомитися у розділі «Мандрівний».

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022