Німе кіно в Одесі

06 червня 2012

15-17 червня в Одесі відбудеться третій міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі 2012». В його рамках буде представлено 5 класичних німих фільмів світового кінематографа в супроводі спеціально написаних саундтреків у виконанні музичних колективів із України, Великої Британії, Італії, Польщі та Німеччини. Спеціальний кіноперформанс на фестивалі представить відомий британський музичний гурт Bronnt Industries Kapital, який озвучить шедевр радянського кіноавангарду фільм «Турксиб», що був знятий  1929 року.

Третій фестиваль продовжить започатковану торік традицію демонстрації відреставрованих німих фільмів. Свого часу заборонені українські стрічки «Мірабо» (1929) режисера Арнольда Кордюма та «Шкурник» (1929) Миколи Шпиковського матимуть  світові прем’єри в рамках «Німих ночей». Експериментальну мелодраму «Самотні» (1928), вперше демонстровану в Україні, представить італійський проект Ziz. Родзинка програми 2012 року – неперевершений шедевр найбільшої зірки російського дореволюційного кінематографа Івана Мозжухіна «Палаюче вогнище» (1922), в якому він виступив і як режисер, і як виконавець головної ролі. Фільм озвучить корифей українського джазу, мультиінструменталіст-імпровізатор Юрій Кузнєцов.

Крім основної програми в 2012 році буде розширено запроважену торік паралельну програму сучасного європейського експериментального кіно та відео-арту, складену голландською кураторкою Ханною Боон. Розпочнеться захід 13 червня о 18.00 в арт-центрі ім. Олександра Коробчинського на вул. Пушкінській, 33 й триватиме два дні поспіль: покази здійснюватимуться нон-стоп протягом всього дня.

В рамках фестивалю в Музеї кіно Одеської кіностудії відбудеться виставка «Тимчасовий музей Вертова» польської художниці Алєксандри Чернявської та кураторки Моніки Шевчик, яка з успіхом демонструвался в Варшаві, Санкт-Петербурзі, Мінську.

Закриття фестивалю – концерт німецької співачки та акторки Мар'яни Садовської з програмою відновленого міського «блатного» фольклору Odessa Underground, до якої увійшли пісні Аркадія Сєвєрного, Олександра Вертинського, Діни Верні, Гарріс Еміллі та Реже Шереша.

Покази традиційно відбуватимуться простонеба на причалі яхт-клубу одеського Морвокзала. Початок показів – о 21.30.

Детальніше на сайті фестивалю http://mutenightsfestival.com

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022