Документальний проект «Амосов: століття» шукає підтримку

26 червня 2013

Повнометражний документальний фільм «Амосов: століття», приурочений до 100-річного ювілею великого українського лікаря, знімає київська студія «Генератор» під керівництвом режисера Сергія Лисенка. Зйомки фільму відбуваються в Україні та Росії. Прем'єра фільму запланована на грудень 2013 року, до дня народження Миколи Амосова. Планується показ на українських і російських телеканалах, обмежений кінопрокат, покази на кінофестивалях.

 

Наразі знімальна група перебуває на стадії пошуку додаткових джерел фінансування. Усі охочі підтримати проект фінансово можуть дізнатися деталі тут.

 

Нагадаємо, що зйомки документального фільму «Амосов: століття» почалися 19 квітня 2013 року. Перший знімальний день пройшов на території Інституту кібернетики ім. Глушкова. У зйомках взяли участь співробітники відділу біокібернетики, керівником якого протягом більше трьох десятиліть, починаючи з 1960 року, був Микола Амосов. Його наукові дослідження стосувалися широкого кола тем: від комп'ютерної діагностики - до штучного розуму та моделювання роботи органів і систем людини.

 

Саме під керівництвом Миколи Амосова відділ біокібернетики розробив чимало інноваційних для того часу пристроїв: наприклад, транспортний робот «ТАІР», керований бортовим комп'ютером робот «МАВР», перший в СРСР нейрокомп'ютер.

 

Наступний етап зйомок фільму «Амосов: століття» відбувався в Росії. 24 квітня кінематографісти провели в Брянську, де Микола Амосов працював хірургом в 40-х роках. Потім знімальна група вирушила до Москви, Архангельська і Череповця (Вологодська область), де зафіксувала свідчення та спогади сучасників, а також місця, де жив і працював Амосов.

 

Підтримка проекту допоможе знімальній групі скоріше закінчити проект та презентувати його вітчизняному глядачу.

 

Офіційна сторінка фільму «Амосов: століття» - www.amosov-film.com

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021