«Ядерні відходи» номінували на Приз Європейської Кіноакадемії

18 червня 2013

Фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького вибрали до числа номінантів на Приз Європейської Кіноакадемії (EFA) у категорії найкращий короткометражний фільм 2013 року. Це перший в історії українського кіно фільм, номінований на цю нагороду з моменту створення Академії в 1989 році.

 

Знятий в Чорнобилі 24-хвилинний фільм Мирослава Слабошпицького був номінований на кінофестивалі в Грімстаді (Норвегія), який завершився 16 червня вночі. Це камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють у зоні відчуження. Фільм входить до складу альманаху Україна, ґудбай (кінокомпанія Arthouse Traffic), що стартував у листопаді минулого року в кінотеатрах України. Найближчим часом Ядерні відходи можна буде побачити в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю.

 

Як повідомляє сайт фестивалю, «Журі високо оцінило сильне авторське порівняння поводження з радіоактивними відходами та «викинутими» людськими життями. Створені режисером персонажі фільму гідні захоплення. Фільм дає ідеальний опис ядерного середовища, ворожого до всього живого. У фільмі показано місце, де всі діалоги замовкають».

 

Серед 15 фільмів, з якими Ядерні відходи будуть змагатися за приз Європейської Кіноакадемії, - російська короткометражка Лист Сергія Лозниці, яка виграла номінацію на кінофестивалі в Кракові.

 

На рахунку фільму Ядерні відходи вже кілька престижних нагород, серед них Срібний леопард МКФ у Локарно і Гран-прі кінофестивалю країн СНД і Балтії Кіношок, Золота медаль Белграда та ін.

 

Церемонія нагородження Європейської Кіноакадемії відбудеться у Берліні в грудні 2013 року.

 

Дзеркало тижня

 

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
квітня
4
травня 2020