МКФ «Санденс» оголосив переможців

27 січня 2014

26 січня в американському місті Парк-Сіті (Юта) завершився 30-й кінофестиваль «Санденс». Традиційно, на форумі широко представлене документальне кіно. Цього року нагородами відзначені такі фільми…

 

Приз великого журі в конкурсі американських фільмів дістався стрічці «Річ-Гілл»/ Rich Hill, що є портретом трьох знедолених хлопців з однойменного міста в штаті Міссурі, режисери – Трейсі Дроз Траґос та Ендрію Дроз Палермо. Приз глядацьких симпатій у цій категорії здобув Майкл Россато-Беннетт за фільм про лікування хвороби Альцгеймера музикою «Живі всередині: Історія музики і пам’яті»/ Alive Inside: A Story of Music & Memory.

 

Приз великого журі у категорії світового кіно здобув фільм Талала Деркі «Повернення до Гомза»/ Return to Homs – про наслідки громадянської війни в Сирії. Приз глядацьких симпатій забрав Надав Шірман за «Зеленого принца»/ The Green Prince – документальний портрет інформатора ізраїльської таємної служби Мосаба Гассана Юсефа.

 

У конкурсі американського документального кіно приз за режисуру поділили між собою Бен Котнер та Раян Вайт за «Справу проти 8» / The Case Against 8 – це вдумливий погляд на справу про скасування одностатевих шлюбів у Каліфорнії. Рейчел Бет Андерсон та Росс Кауффман здобули приз за операторську роботу в фільмі «Команда "Е"»/ E-Team, де йдеться про чотирьох мандрівних правозахисників.

 

Спеціальними призами журі в американському конкурсі відзначено Джессі Мосса і його роботу «За ніч»/ The Overnighters за «інтуїтивну кінематографію», що відображає соціально-економічні зміни багатого на нафту регіону Північної Дакоти; та Едета Белзберґа за використання анімації у фільмі «Наглядачі неба» / Watchers of the Sky – багатогранний погляд на відважних активістів по всьому світу. Стрічка також здобула приз за монтаж (Дженні Ґолден та Карен Сім).

 

У конкурсі світового документального кіно «20.000 днів на Землі»/ 20,000 Days on Earth (Айейн Форсайт та Джейн Поллард), що веде про вигадані 24 години в житті музиканта Ніка Кейва, здобула призи за режисеру та монтаж (Джонатан Еймос). Операторський приз дістався Ніні Барнфелд і Томасові Балмесові за фільм «Щастя»/ Happiness (режисером якого він виступив також).

 

Спеціальний приз у цій категорії здобув фільм «Ніби друзі»/ We Come As Friends «за кінематографічну сміливість» (реж. Г’юберт Саупер).

 

Члени міжнародного журі: Каспар Соннен, автор проекту IDFA DocLab на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі; Салі Райлі, голова відділу туземних програм на телеканалі ABC1 ув Австралії; Андреа Нікс Файн, володарка «Оскара» за найкращий короткометражний документальний фільм у 2013 році.

 

Члени американського журі: Трейсі Чепмен, співачка, володарка «Ґреммі»; Шарлотт Кук, програмний директор канадського фестивалю докуменатальних фільмів Hot Docs; Кагане Куперман, продюсер «Щоденного шоу з Джоном Стюартом» на каналі Comedy Central; Морґан Невілл, документаліст; Джонатан Оппенгайм, монтажер документальний фільмів.

 

За матеріалами sundance.org, variety.com

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024