МКФ «Санденс» оголосив переможців

27 січня 2014

26 січня в американському місті Парк-Сіті (Юта) завершився 30-й кінофестиваль «Санденс». Традиційно, на форумі широко представлене документальне кіно. Цього року нагородами відзначені такі фільми…

 

Приз великого журі в конкурсі американських фільмів дістався стрічці «Річ-Гілл»/ Rich Hill, що є портретом трьох знедолених хлопців з однойменного міста в штаті Міссурі, режисери – Трейсі Дроз Траґос та Ендрію Дроз Палермо. Приз глядацьких симпатій у цій категорії здобув Майкл Россато-Беннетт за фільм про лікування хвороби Альцгеймера музикою «Живі всередині: Історія музики і пам’яті»/ Alive Inside: A Story of Music & Memory.

 

Приз великого журі у категорії світового кіно здобув фільм Талала Деркі «Повернення до Гомза»/ Return to Homs – про наслідки громадянської війни в Сирії. Приз глядацьких симпатій забрав Надав Шірман за «Зеленого принца»/ The Green Prince – документальний портрет інформатора ізраїльської таємної служби Мосаба Гассана Юсефа.

 

У конкурсі американського документального кіно приз за режисуру поділили між собою Бен Котнер та Раян Вайт за «Справу проти 8» / The Case Against 8 – це вдумливий погляд на справу про скасування одностатевих шлюбів у Каліфорнії. Рейчел Бет Андерсон та Росс Кауффман здобули приз за операторську роботу в фільмі «Команда "Е"»/ E-Team, де йдеться про чотирьох мандрівних правозахисників.

 

Спеціальними призами журі в американському конкурсі відзначено Джессі Мосса і його роботу «За ніч»/ The Overnighters за «інтуїтивну кінематографію», що відображає соціально-економічні зміни багатого на нафту регіону Північної Дакоти; та Едета Белзберґа за використання анімації у фільмі «Наглядачі неба» / Watchers of the Sky – багатогранний погляд на відважних активістів по всьому світу. Стрічка також здобула приз за монтаж (Дженні Ґолден та Карен Сім).

 

У конкурсі світового документального кіно «20.000 днів на Землі»/ 20,000 Days on Earth (Айейн Форсайт та Джейн Поллард), що веде про вигадані 24 години в житті музиканта Ніка Кейва, здобула призи за режисеру та монтаж (Джонатан Еймос). Операторський приз дістався Ніні Барнфелд і Томасові Балмесові за фільм «Щастя»/ Happiness (режисером якого він виступив також).

 

Спеціальний приз у цій категорії здобув фільм «Ніби друзі»/ We Come As Friends «за кінематографічну сміливість» (реж. Г’юберт Саупер).

 

Члени міжнародного журі: Каспар Соннен, автор проекту IDFA DocLab на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі; Салі Райлі, голова відділу туземних програм на телеканалі ABC1 ув Австралії; Андреа Нікс Файн, володарка «Оскара» за найкращий короткометражний документальний фільм у 2013 році.

 

Члени американського журі: Трейсі Чепмен, співачка, володарка «Ґреммі»; Шарлотт Кук, програмний директор канадського фестивалю докуменатальних фільмів Hot Docs; Кагане Куперман, продюсер «Щоденного шоу з Джоном Стюартом» на каналі Comedy Central; Морґан Невілл, документаліст; Джонатан Оппенгайм, монтажер документальний фільмів.

 

За матеріалами sundance.org, variety.com

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022