«Документальна Україна» поїде до Лондона

30 квітня 2015

Британський фестиваль Open City Docs запрошує на програму «Документальна Україна», де протягом двох днів показуватимуть українське кіно та обговорюватимуть реалії сучасної України та вітчизняного кінематографу.


16 та 17 травня в  лондонському Frontline Club за підтримки Open City Docs, Docudays UA та openDemocracy відбудеться подія «Документальна Україна», до якої увійшли українські неігрові стрічки, які рідко показують у кінотеатрах Великобританії, а також перформанс німого фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928) та показ робочої версії фільму Аскольда Курова  про ув’язнення українського кінорежисера Олега Сенцова.

 

Крім того, події вікенду зберуть українських та британських кінорежисерів та експертів для дослідження перетину кіно та політики в Україні. На прикладі фільмів, що увійшли до програми, запрошені гості обговорюватимуть протести на Майдані, які призвели до падіння режиму президента Януковича 2014 року, війну на Донбасі, та власне історію України у контексті її непростих відносин із Радянським Союзом.

 

Детальний розклад подій:

 

16 травня, субота

12:00 – «Україна: Точка відліку» (90') – прем’єра у Великобританії.

Документальний фільм про виникнення незалежної України на руїнах Радянського Союзу 1991 року. Це спроба проаналізувати історію з різних джерел. Фільм містить інтерв’ю з багатьма ключовими учасниками тих подій, а саме Леонідом Кравчуком, Збіґнєвом Бжезинським, Геннадієм Бурбулісом, Левком Лук’яненком та Джеймсом Бейкером.

 

14:00 – На підтримку Олега Сенцова (20') за участі Аґнєшки Голланд особисто та Аскольда Курова по Skype – прем’єра у Великобританії.

Робоча версія документального фільму Аскольда Курова про українського кінорежисера Олега Сенцова, якому загрожує 20 років ув’язнення в російській тюрмі. Після показу відбудеться обговорення кампанії з метою припинення незаконного ув’язнення Сенцова. Показ та обговорення за партнерства Європейської кіноакадемії.

 

15:00 – подвійний показ: «Завтра свято» Сергія Буковського (26') і «Мама померла в суботу на кухні...» Максима Васяновича (52’) та обговорення за участю Аґнєшки Голланд та Джей Джей Гурга.

Провокаційна документальна стрічка Сергія Буковського, знята 1987 року про радянську птахофабрику; ніжний портрет родини Максима Васяновича в Українській РСР. Після показу відбудеться обговорення.

 

17:45 – Добірка короткометражних фільмів про Майдан (26’) – прем’єра у Великобританії

Спеціальний показ короткометражних фільмів про Євромайдан, після якого відбудеться обговорення з кінематографістами Романом Бондарчуком, Дар’єю Бассель, Сергієм Буковським, Рорі Фінніном та Олесею Хромейчук.

 

19:30 – Демонстрація та продаж фотознімків Олександра Глядєлова.

Добірка вражаючих світлин фотографа Олександра Глядєлова про події Майдану та протистояння на Сході України 2015 року.

 

17 травня, неділя

14:00 – «ДНР, або Химерна історія країни-саморобки» (53’) – прем’єра у Великобританії.

 

Неприкрашена відсторонена оповідь про те, як постала Донецька народна республіка. Фільм знятий за шість тижнів, із квітня до травня, і стежить за долями групки революціонерів, від нижчих міліцейських чинів до урядовців. Після показу відбудеться обговорення з Ентоні Баттсом, Наталією Гуменюк, Ендрю Вілсоном, Олівером Керроллом та Орисею Луцевич.

 

16:30 – «Присмерк» (61') та дискусія з режисером Валентином Васяновичем і Енді Хандером – прем’єра у Великобританії.

 

18:30 – «Одинадцятий» (52') та вступне слово Доктора  Філа Кейвендіша – міжнародна прем’єра живого музичного супроводу.

Німа документальна стрічка Дзиґи Вертова у  живому музичному супроводі композитора Антона Байбакова. Під час події також відбудеться британська прем’єра нещодавно знайденого анімаційного трейлера до фільму.  

 

На фото: світлина Олександра Глядєлова

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023