Docudays UA готує каталог про найновіший український док

31 травня 2016

Друзі, ми працюємо над створенням нового каталогу українських документальних фільмів 2016-го року. І відкриваємо прийом заявок. Дедлайн подачі проектів - 31 серпня.

 

Минулого року фестиваль Docudays UA за підтримки Державного Агентства України з питань кіно презентували перший каталог 2013-2015 років під час кінофестивалю у Шефілді (Велика Британія). Протягом двох останніх років команда Docudays UA розповсюджувала каталог на фестивалях неігрового кіно по всьому світу, розповідаючи про нову хвилю української документалістики. Окрилені попереднім успіхом нашого проекту, ми оголошуємо прийом заявок на участь у другому каталозі найкращих документальних фільмів року, а також кінопроектів на стадії розробки. 


Які фільми і проекти ми шукаємо?

 

До каталогу увійдуть фільми і проекти креативної документалістики. Нам цікаві роботи, в яких автори творчо працюють з формою, експериментують, однак легко говорять до глядача і мають важливе соціальне послання. Ми не ставимо жодних обмежень по тривалості і включаємо до каталогу як короткометражні, так і повнометражні роботи.

 

Креативна документалістика

 

Docudays UA завжди фокусувався на креативних документальних фільмах. Нам завжди цікавий особистий погляд автора. Документаліст – художник, а не журналіст. Там, де журналіст має на меті представити реальність так обєктивно, як це тільки можливо, художник прагне передати свою власну ідею. Закони журналістики не співпадають із законами документалістики. Неігрові фільми мають інші критерії якості.

 

Зміст

 

Кожен гарний документальний фільм своєчасний, рефлексує й аналізує зміни у соціумі, події місцевого і світового масштабів. Однак ми не чекаємо репортажу з місця подій, художник – це той, хто тримає люстро, у якому відображується наш cвіт.

 

Форма

 

У гарному документальному фільмі форма не менш важлива за зміст. Docudays UA перш за все цікавлять фільми з авторським почерком. Байдуже, чи буде фільм змонтований з хронікальних кадрів, знятий на мобільний телефон або високотехнологічну камеру RED. Щороку фестиваль відкриває нові імена молодих талановитих українських документалістів. На Docudays UA–2016 за інноваційність було відзначено Юлію Гонтарук за фільм «Десять секунд» і Юрія Грицину за фільм «Варта 1. Львів. Україна».

 

Комунікація

 

Гарний документальний фільм апелює до нас. Документальні стрічки змушують глядача думати, задавати питання, дискутувати.

 

Баланс

 

Docudays UA показує не тільки глядацькі хіти. Водночас ми не зосереджуємося виключно на соціально значимих фільмах. Ми шукаємо баланс змісту, форми, комунікації і це для нас запорука успішного фестивалю. З такими самими критеріями ми будемо підходити до вибору фільмів для каталогу українських документальних фільмів і проектів 2016-го року.

 

До каталогу увійдуть фільми 2016–2017 років випуску, а також фільми, що зараз перебувають на етапі розробки і виробництва. Окрім того, у каталозі буде опубліковано інформацію про продакшн-компанії, незалежних продюсерів, кіно- та телестудії, які займаються виробництвом документального кіно, про кінофестивалі, які працюють з документальними фільмами, та про дистриб’юторів документального кіно в Україні.

 

Каталог буде поширювати команда Docudays UA протягом усього 2016 року. Уперше видання буде презентовано на Міжнародному фестивалі документального кіно в Їглаві у жовтні 2016 року.

 

Для подання свого фільму потрібно скачати анкету, заповнити її, та надіслати разом із додатковими матеріалами на вказану в анкеті адресу.

 

Також запрошуємо незалежні продакшн-компанії, продюсерів, кіностудії, пост-продакшн студії, фестивалі та дистриб’юторів неігрового кіно подати інформацію про себе. Для цього потрібно скачати анкету, заповнити її, та надіслати на вказану в анкеті адресу.

 

Дедлайн подання заявок – 31 серпня.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023