DOCUЖурі: кому і як довіряємо суддівство цього року

14 березня 2016

Настав час знайомитися з фестивальним журі, яке обиратиме переможців серед конкурсних фільмів.

 

До традиційних програм фестивалю DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО та DOCU/КОРОТКО цього року приєднався ще один конкурс DOCU/УКРАЇНА. Особливий майданчик, де українські документалісти матимуть змогу не лише побачити проекти одне одного, а й поспілкуватися зі своїм глядачем і почути відгуки міжнародних експертів.

 

Кращих серед креативної документалістики конкурсу DOCU/ЖИТТЯ визначатимуть: міжнародна журналістка Наталя Гуменюк, режисер Вієстур Кайріш, який зняв оперу про Чорнобиль, та знавець кращого документального кіно із США Памела Кон.

 

Як незалежна кореспондентка Наталя Гуменюк висвітлювала головні політичні та соціальні події в понад 50 країнах. Нині вона очолює канал суспільного мовлення «Hromadske.TV» і продовжує розказувати світові про події Майдану, Криму та Донбасу.

 

Більше двадцяти років Памела Кон працювала медіа-продюсером та консультувала документальні проекти. На Docudays UA програмерка фестивалю TRUE/FALSE особисто представить збірку найцікавіших американських стрічок, співзвучних українським реаліям.

 

Латвієць Вієстур Кайріш відомий світові як оперний режисер постановок у Кельні, Берліні та Дармштадті. Але до Києва він привезе документальний фільм «Невидеме місто» – незвичну оперу про людей, які осіли у Чорнобилі.

 

Конкурс DOCU/ПРАВО – традиційно стрічки, де особлива увага приділяється питанням боротьби за фундаментальні права й свободи. Найвідоміший український драматург Наталя Ворожбит, знавець свободи слова в Україні Тетяна Печончик та соціологиня Анн ле Уеру оберуть кращого з-поміж цих фільмів.

 

Із середини 90-х драматург Наталія Ворожбит експериментує в напрямі «нової драми». Її п'єси ставили у Великобританії, Польщі, Латвії, США, Росії та Німеччині. Вона – одна із засновниць фестивалю «Тиждень актуальної п'єси» та проекту «Театр Переселенця» у Києві. Також, за п'єсою Наталі Ворожбит на фестивалі можна буде побачити виставу «Миколаївка» режисера-постановника Георга Жено.

 

Разом із колегами два роки тому Тетяна Печончик запустила Кримську польову місію. Правозахисниця також досліджує свободу слова в українських медіа та є головою правління Центру інформації про права людини. 

 

Анн ле Уеру нині викладає в Університеті Західний Париж. Займається дослідженнями у Росії та інших пострадянських країнах з 1990-х років, зосереджуючись на громадянському суспільстві, війні та насильстві, трудовій міграції та правоохоронних органах. 

 

А от переможців у номінації DOCU/КОРОТКО обиратимуть кінематографіст із Фінляндії Ееро Таммі, проектний менеджер із Нідерландів Мелані де Фохт та співзасновниця львівського фестивалю «WIZ-ART» Ольга Райтер.

 

Ееро Таммі випустив у світ чотири книги про кіно й був у складі журі ФІПРЕССІ кількох фестивалів. Окрім синефільської пристрасті до кіно, він створює експериментальну документалістику, мистецькі інсталяції та відеокліпи.

 

Останні вісім років Мелані де Фохт працює у фонді Берта найзнанішого фестивалю документального кіно в Європі – IDFA. Головне завдання цього фонду – привертати увагу до документалістики з Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу.

 

Куратор і продюсер Ольга Райтер співзаснувала Львівську кінокомісію та одну з найпомітніших та найактивніших організацій в аудіовізуальному полі України – мистецьку формацію Wiz-Art. Окрім того, нині вона активно просуває платформу для неформальної освіти в царині кіно Wiz-Art Film School.

 

Журі конкурсу DOCU/КОРОТКО цього року визначатиме й переможців серед фільмів DOCU/УКРАЇНА.

 

Також свого фаворита серед конкурсних фільмів оберуть студенти. Наймолодше журі Docudays UA складається з п'яти осіб та формується за рекомендаціями молодіжних організацій. Цьогоріч ми доручили суддівство молодому режисерові Філіпу Сотниченко, соціологині та документалісту-початківцю Лізі Гавриленко, координатору молодiжних проектiв у ЦГП Марії Суляліній, журналістові Романові Губі та студентові-міжнароднику Єгорові Буркову

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26 – 
березня
4
квітня 2021
«Уроки кохання», таргетинг та музика в кіно: програма DOCU/ПРО TALKS
DOCU/ПРО
02 березня 2021
«Уроки кохання», таргетинг та музика в кіно: програма DOCU/ПРО TALKS
DOCU/ПРО
02 березня 2021
Нове кіно вже близько: 5 проєктів Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
01 березня 2021
Нове кіно вже близько: 5 проєктів Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
01 березня 2021
VR DOC LAB – фабрика віртуальності
DOCU/ПРО
26 лютого 2021
VR DOC LAB – фабрика віртуальності
DOCU/ПРО
26 лютого 2021
DOCU/КОРОТКО: миті разом, миті на самоті
Огляд програми
25 лютого 2021
DOCU/КОРОТКО: миті разом, миті на самоті
Огляд програми
25 лютого 2021
Зустрічайте фестивальне журі!
Новини
23 лютого 2021
Зустрічайте фестивальне журі!
Новини
23 лютого 2021
Данило Гайдамаха став амбасадом Кампанії проти кібербулінгу Docudays …
Новини
19 лютого 2021
Данило Гайдамаха став амбасадом Кампанії проти кібербулінгу Docudays UA
Новини
19 лютого 2021
DOCU/ТАБІР кидає виклик та прямує до мрії
Новини
19 лютого 2021
DOCU/ТАБІР кидає виклик та прямує до мрії
Новини
19 лютого 2021
Стратегія та промо: консультації гостьових спікерок Ukrainian Doc Pre…
DOCU/ПРО
18 лютого 2021
Стратегія та промо: консультації гостьових спікерок Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
18 лютого 2021