Docudays UA презентує нові документальні фільми власного виробництва

22 лютого 2016

До роковин трагічних лютневих подій 2014 року Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA презентував три нові стрічки із циклу фільмів про громадські ініціативи самоорганізації «Енциклопедія Майдану». Прем’єра перших фільмів циклу («Мир», «Хоттабич і його команда» та «Очищення») відбулася на Docudays UA торік. У лютому 2016 року світ побачили наступні три фільми – «Євромайдан SOS», «Канцелярська сотня» та «Мова», які вже доступні для перегляду в онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТІР.

 

 

«Євромайдан – непересічне явище, під час якого українці показали свою здатність добровільно об’єднуватися задля спільної перемоги. Ми працюємо над «Енциклопедією Майдану», щоб зберегти безцінний досвід і показати, яке продовження він отримав зараз», – говорить режисер фільмів Сергій Лисенко.

 

Під час презентації в кінотеатрі Посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат зазначив, що сміливість, яку проявили протестувальники під час Революції Гідності, є натхненням та дуже важливим нагадуванням для тих, хто живе в Європейському Союзі, не ставитися до європейських цінностей як данності.

 

Андреас фон Бекерат


Голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян Микола Козирєв ділиться своїми враженнями від нових фільмів: «Перегляд залишив сильне враження. Всі три фільми складають вдалу багатошарову композицію єдиної теми, яку я назвав би так: активність і самоорганізація громадянського суспільства як фактор революції. Тут діалектика: революція народжує суспільство, суспільство розвиває революцію. У трьох фільмах три тематичні площини суспільної самоорганізації. Вийшла така собі об'ємна естетична проекція соціального простору Революції Гідності. І ця проекція камерами операторів висвітлила глибину революційної самоорганізації – від волонтерського правового захисту учасників Майдану, які скидають диктатуру свавілля і насильства, до рутинного збору та реанімації знищених в Межигір'ї документів – слідів злочинних оборудок режиму Януковича – і до ентузіастів викладання української мови. У цьому і суть Революції і європейського вибору: право проти свавілля і насилля; документування фактів злочинів режиму як правова гарантія незворотності революційної "стріли часу ", мова як основа національного відродження. А молоді обличчя героїв фільмів так світяться оптимізмом, з таким захопленням вони здійснюють роботу революції, що віриш: ми переможемо! Роман Бондарчук, Сергій Лисенко з операторами Олександром Кришталовичем і Дмитром Палиликом зробили чудову роботу».

 

Микола Козирєв

 

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав пюдини Аркадій Бущенко пояснює, чому «Енциклопедія Майдану» – важливий проект: «Я дуже добре обізнаний про діяльність Євромайдан SOS і завжди із захопленням спостерігав за їх активністю. Але я нічого не знав про інші ініціативи. І те, що я побачив, – це неймовірно. Неймовірно не тільки те, що ці люди віддають частину свого життя тому, у що вірять. Неймовірно, що вони мають таку харизму, щоб захопити сотні інших людей в свою орбіту. Враження – що все відбувається «проти всіх законів фізики». І це справляє враження чуда».

 

Марія Томак та Анастасія Розлуцька - героїні фільмів з «Енциклопедії Майдану»


Наступні фільми про сучасний розвиток ініціатив, народжених Майданом, будуть показані на XIII Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у Києві. Весь цикл «Енциклопедія Майдану» буде представлений у 252 містах і містечках України під час Мандрівного фестивалю, у 158 кіноклубах медіапросвіти Docudays UA та в кінотеатрах Європи й Америки в рамках проекту «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом».

 

 

Фільми також можна переглянути в онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТІР – www.docuspace.org.ua.

 

Проект реалізується за підтримки Посольства Швеції в Україні.

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
20–29
березня 2020
За лаштунками Національного художнього музею
Новини
За лаштунками Національного художнього музею
Про новий фільм Андрія Загданського на Docudays UA
Новини
«Розділові Наживо» на Docudays UA
Новини
«Розділові Наживо» на Docudays UA
Новини
Пусте насилля: фільм «Воєнний фотограф» про Джеймса Нахтвея
Новини
Пусте насилля: фільм «Воєнний фотограф» про Джеймса Нахтвея
Новини
Історії, що хвилюють: гід правозахисною програмою RIGHTS NOW!
Новини
Історії, що хвилюють: гід правозахисною програмою RIGHTS NOW!
Новини
Просто діти: історії з усього світу
Новини
Просто діти: історії з усього світу
Про програму для дітей та дорослих DOCU/ДІТИ
Новини
У передчутті нового кіно: зустрічайте проєкти Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
У передчутті нового кіно: зустрічайте проєкти Ukrainian Doc Preview
DOCU/ПРО
DOCU/ХІТИ: коли є любов
Новини
DOCU/ХІТИ: коли є любов
Новини
Які пригоди для дітей готує DOC/САДОК?
Новини
Які пригоди для дітей готує DOC/САДОК?
Новини