Унікальні можливості для документалістів на Docudays UA-2016

27 березня 2016

Молоді режисери з усього світу вистоюють у чергах, аби познайомитися із цими людьми. Знані майстри документальної кіноіндустрії цього року проведуть на фестивалі Docudays UA спеціальні лекції, майстер-класи та розкажуть, як і де режисерам шукати підтримки.

 

DocWorks UA/UK – особлива презентація. Це ще одна можливість для українських режисерів знайти підтримку для своїх документальних проектів, які нині на стадії розробки. DocWorks UA/UK – це тренінг і програма наставництва у створенні повнометражного документального кіно, започаткована Британською радою, фестивалем Doc/Fest у Шеффілді та Docudays UA.

 

Під час його презентації Сильвія Вроблевська (директорка з бізнесу та маркетингу Doc/Fest у Шеффілді), Крістін Бардслі (менеджерка кінопрограми в British Council) та Дар’я Бассель (координаторка програм Docudays UA) розкажуть, як і коли можна потрапити на програму DocWorks UA/UK у червні цього року.

 

До речі, Україна – друга країна, у якій режисери мають можливість приєднатися до тренінгу. Зараз він триває в партнерстві з Мексикою – Docunexion 2015: UK-MX. В Україні це також буде кількарівневе навчання для документалістів, під час якого вони отримають фахівця-наставника для розробки фільму, допомогу в знаходженні фінансування та міжнародних зв'язків із професіоналами у своїй країні та Великобританії.

 

Про індустріальні ініціативи найзнанішого фестивалю Європи IDFA, які будуть також корисні режисерам, розповість Мелані де Фохт. Щороку вона займається відбором документальних проектів для фонду Берта. IDFA Bertha Fund – це відома в багатьох країнах інституція, що підтримує близько 500 документальних фільмів у Африці, Азії, на Близькому Сході та в Латинській Америці. Скажімо, стрічка «Українські шерифи» Романа Бондарчука (спецприз на фестивалі IDFA) також була підтримана цим фондом.

 

Фінальним акордом стане пітчинг шістьох проектів-фіналістів конкурсу «The Guardian прямує в Україну». Оскільки, вхід на презентацію проектів вільний — це змога подивитися, як документалісти представлятимуть свої роботи: на що звертатимуть увагу під час пітчингування.

 

Окрім того, і в Україні є можливості для кінематографістів. Про них також буде в майстерні DOCU/КЛАС. Відомий український режисер Сергій Буковський познайомить зі своєю школою документального кіно «МайстерняDOC». Також на фестивалі презентують платформу Documentor. Для документалістів це можливість розмістити свій фільм, отримувати гроші за перегляди й стати учасником міжнародного кіносередовища. 

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021