The Guardian оголошує фіналістів

01 березня 2016

Оголошуємо шість документальних українських проектів, які змагатимуться за головні призи всеукраїнського конкурсу «The Guardian прямує в Україну». Троє з них отримають продюсерську підтримку та грошові призи для створення своїх фільмів.

 

Отже, журі конкурсу обрало такі проекти:

 

1. Аліса Коваленко «Аліна»

2. Гліб Жаворонков «Паромна переправа»

3. Світлана Шимко «Ленінопад»

4. Віктор Демідов «Несамовитий»

5. Семен Мозговий «Історія зимового саду»

6. Анна Акулевич «Джамала»

 

«Аліна» Аліси Коваленко — це історія про вісімнадцятирічну футболістку київської молодіжної жіночої футбольної команди «Атекс». Футбол, як каже авторка, це, напевно, єдине, що приносить дівчині щастя. Своїм фільмом режисерка хоче знайди відповідь на питання: чому дівчата йдуть у професійний спорт, як це відбувається і що в основі цього вибору в нашому суспільстві?

 

«Історія зимового саду» Семена Мозгового — це фільм про павільйон квітникарства колишнього ВДНГ та про неоднозначні почуття до радянської спадщини. За словами режисера, лише деякі співробітники виставки підтримують цей простір, вкладаючи туди власне життя, коли раптом приходять зміни.

 

Документальний фільм про українську співачку Джамалу Анна Акулевич описує як історію успіху талановитого музиканта, покликання якого набуло месіанського значення в умовах складної політичної ситуації в країні. Але перш за все авторка бачить цей фільм «інтимною історією тендітної жінки з серцем орла».

 

«Несамовитий» Віктора Демідова має бути оповіддю про лікаря Дениса Суркова, який навчає військовослужбовців та добровольців, як надати першу медичну допомогу в бою. Згідно з режисерським описом, це фільм про кохання, дружбу, громадянську позицію і порятунок людського життя на полі бою.

 

Документальний проект «Паромна переправа» Гліба Жаворонкова — це фільм про будівництво в районі села Орлівка Ренійського району переправи через Дунай. Ця територія знаходиться на стику народів і культур. Режисер ставить питання: чи зміниться життя бессарабського села? Хто першим попливе на другий берег Дунаю, та чи зустрінуться родичі після 70 років розлуки?

 

Історію «Ленінопад» Світлана Шимко описує як фільм, покликаний продемонструвати два підходи у ставленні до радянської спадщини. Не задля протиставлення чи порівняння цих ідей, а для того, щоб показати неоднозначність процесу декомунізації та того, що робити з привидами минулого в незалежній Україні.

 

З усіма відібраними фіналістами сконтактує координатор проекту, щоб погодити деталі участі у майстер-класі (23 та 24 березня) та пітчингу (31 березня), який пройде під час фестивалю Docudays UA. За результатами пітчингу журі обере трьох переможців. Грант до 5000 фунтів вручить своєму фаворитові британське видання The Guardian. По 3000 фунтів від Docudays UA та Британської Ради в Україні на виробництво авторських документальних стрічок отримають ще два проекти.

 

Визначатиме переможців журі конкурсу: Роман Бондарчук (режисер, арт-директор Docudays UA), Чарлі Філліпс (очільник відділу закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian), Сергій Буковський (український режисер документального кіно) та Крістін Бардслі (радник із питань кіно у Британській Раді).

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022