«Живі» Сергія Буковського відтепер на DOCU/SPACE

08 грудня 2016

Згадувати про події Голодомору варто не лише в День пам'яті. І повсякчас саме документальне кіно тонко й відверто може проговорити такі важливі й болючі теми. А тому пропонуємо вам до перегляду в нашому онлайн-кінотеатрі DOCU/ПРОСТОРІ українську стрічку «Живі». Відтепер фільм у вільному доступі.

 

«Живі» - документальна картина відомого режисера-документаліста Сергія Буковського, автора близько півсотні фільмів та телепрограм про українські реалії. Його фільм «Живі» заснований на свідченнях українців, які вижили під час Голодомору в 1932-1933 роках. Спогади людей, які пережили Голодомор, переплітаються у фільмі зі щоденниковими записами, що робив британський журналіст Гарет Джонс під час поїздки в Україну в березні 33-го.

 

«Сьогодні, кажуть, народні депутати розглянуть проект рішення про Звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду проти українського народу. У мене вдома, під столом, уже котрий рік стоять кілька ящиків із дисками свідчень людей, які залишилися в живих і розповіли нам, знімальній групі фільму «Живі», про те, що вони пережили. Адже у фільмі використана лише десята частина розповідей, а решта – безцінні тексти, свідчення, які залишаються поки що лише в пам'яті нашої знімальної групи», – розповідає Сергій Буковський.

 

«Можна приймати тисячі рішень, закликати з трибун до добрих справ і водночас пальцем не ворухнути, аби зробити щось конкретне. Зайдіть у приміщення нашого Державного архіву імені Пшеничного: апаратура часів братів Люм'єр, холод, злидні... Там зберігаються безцінні плівки, фотографії, документи... У держави немає грошей? Думаю, якби кожен із 450 парламентаріїв, які сидять у теплі й обідають у копійчаному спецбуфеті, віддав свою преміальну 13-ту зарплату на обладнання державного (не приватного) архіву, ми б стали багатшими. Це той випадок, коли пам'ять – матеріальна» - додає режисер.

 

Фільм «Живі» було відзначено нагородами на кінофорумах у Женеві, Єревані та Батумі. Прем'єра в Україні відбулася 2008 року.

 

На фото - кадр з фільму «Живі»

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020