Українці на найстарішому фестивалі документалістики у Ляйпцезі

10 жовтня 2016

Один з головних кінофорумів документального кіно DOK Leipzig оголосив свою конкурсну програму. Серед учасників - українські стрічки.

 

До короткометражного конкурсу увійшла стрічка «Люди, які прийшли до влади» молодих режисерів Олексія Радинського та Томаша Рафа. Фільм знятий на початку війни на Донбасі. Він висуває здогадки та надає доступ до надзвичайно складної ситуації насилля, конфлікту та ілюзій. Стрічка стала призером національного конкурсу документального кіно DOCU/УКРАЇНА, який вперше відбувся на нинішньому фестивалі Docudays UA.

 

Також у основному конкурсі фестивалю DOK Leipzig ще одна українська стрічка — «Головна роль» Сергія Буковського. Це особиста історія про маму режисера — акторку Ніну Антонову. У її доробку сотні ролей у кіно — великих і малих.

 

Окрім цього до основного конкурсу фестивалю відібрали нову стрічку Сергія Лозниці «Аустерліц» та фільм Віталія Манського «Рідні». Фільм «Аустерліц» Сергій Лозниця знімав на території колишніх концтаборів у Німеччині. Картина показує сприйняття цих місць сучасними відвідувачами. А у стрічці «Рідні» документаліст Віталій Манський крізь призму власних родичів, які живуть у Львові, Одесі, на Донбасі та в Криму намагається прослідкувати лінію барикад українського суспільства. 


Цього року фестиваль DOK Leipzig проходитиме у Ляйпцезі з 31 жовтня по 6 листопада.

 

На фото - співавтор фільму «Люди, які прийшли до влади» Томаш Рафа

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021