Фільм «Varta1, Львів, Україна» на DOCU/ПРОСТОРІ

08 грудня 2016

Чергова прем'єра на DOCU/ПРОСТОРІ. До річниці Маршу мільйонів від сьогодні для вільного перегляду в онлайн-кінотеатрі доступний фільм «Varta1, Львів, Україна» Юрія Грицини.

 

Ця стрічка – приклад експериментальної документалістики, що демонструє пошуки нової кіномови серед молодих українських режисерів. Фільм використовує записи радіопереговорів автомобільних патрулів активістів Львова під час Євромайдану, щоб краще зрозуміти природу революції.

 

«Матеріал, який мені пощастило зафіксувати, дуже добре передає момент одночасної дії незнайомих між собою людей, об'єднаних спільною ідеєю про можливе суспільство. У дискусії про це уявне майбутнє можна почути дуже різні ідеї, які й зараз продовжують відігравати свою роль в Україні. Для мене ці записи переговорів стали своєрідною «грецькою агорою», місцем, де можна зібратися й обговорити ідеї навіть із тими людьми, які мають протилежні переконання. Три роки потому в Україні продовжуються дискусії, проте вони все частіше не виходять за межі середовищ однодумців. Усе частіше за людей говорять експерти чи інформаційні приводи. Повертаючись до аудіозаписів лютого 2014 року, можна зрозуміти, наскільки великою була потреба людей бути почутими. Багато рухів, які зародилися тоді, продовжують свою діяльність, і нам залишається тільки сподіватися, що колись «агору» буде відтворено й кожен отримає можливість на рівних висловити свою думку», – каже режисер стрічки Юрій Грицина.

 

На березневому фестивалі Docudays UA фільм отримав спеціальну відзнаку. Також став володарем призу Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

 

Коментуючи онлайн-прем'єру фільму, Юрій говорить: «Молоде українське кіно повинне навчитися доходити до свого глядача, навіть якщо воно не може знайти дистриб'ютора. При цьому найціннішим мені видається діалог із аудиторією, яка, можливо, ніколи не цікавилася українським кіно чи документалістикою. І створення інфраструктури, що могла б зробити можливою цю зустріч – одне з важливих завдань української культурної політики. Фестиваль Docudays UA став чи не першою інституцією, яка почала рух у цьому напрямку. Фільми повинні бути доступними для всіх, бо тільки тоді вони можуть стати частиною діалогу, зокрема й діалогу з іншими стрічками, які, можливо, ще навіть не зняті».

 

Фільм буде доступний за посиланням – varta1.docuspace.org.

 

На фото - кадр з фільму «Varta1, Львів, Україна» Юрія Грицини

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Усе, що потрібно знати, аби подати заявку на стипендію FILMBOOST
Новини
26 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Зустрічайте журі стипендійної програми FILMBOOST
Новини
22 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Новини
12 липня 2022
Правозахисник Максим Буткевич потрапив у полон до росіян
Закликаємо українську та міжнародну культурні спільноти вимагати визволення Максима, а також поширювати інформацію про його становище
Новини
12 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом за…
Новини
06 липня 2022
Docudays UA спільно з Deutsche Filmakademie e.V. оголошують прийом заявок на стипендійну програму FILMBOOST
Новини
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
Як пройшли індустрійні події Sheffield DocFest?
DOCU/ПРО
06 липня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій…
Новини
30 червня 2022
«Пароль: паляниця»: як відбулися покази українських фільмів у Великій Британії
Новини
30 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний е…
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Якщо ми зараз дивимося на себе новими очима, то це і є вирішальний етап трансформації, що почалась в розірваному досвіді наших батьків»
Українські учасниці/-ки індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про проєкти та роботу над ними під час війни.
Інтерв'ю
27 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних поді…
Інтерв'ю
24 червня 2022
«Час — привілей мирного життя». Українські учасниці індустрійних подій Sheffield DocFest розповідають про роботу над проєктами під час війни
Інтерв'ю
24 червня 2022