Історії про довкілля: Docudays UA на «Зеленій школі»

25 квітня 2017

З 27-го по 30-те квітня в рамках «Зеленої школи» покажуть фотовиставку #EverydayClimateChange («Зміна клімату щодня») та спеціальну добірку стрічок від Docudays UA. Усе це історії про наші сучасні взаємини з довкіллям.

 

Наприкінці квітня в арт-просторі Plivka відбудеться вже традиційна «Зелена школа». Цього року організатори освітнього екопроекту розширили формат. Тут будуть не лише майстер-класи українських активісток та активістів, а й демонстрація різноманітних екологічних винаходів та екоярмарок. Говоритимуть про те, що означає бути в сучасних умовах екологічно свідомим, розглянуть питання екогаджетів, екологічного будівництва тощо.

 

Зокрема, фотовиставка #EverydayClimateChange, яка була представлена на нинішньому Docudays UA і яку можна буде побачити тут, – це особливі історії про те, як наше невігластво або споживацькі звички повільно, але невідворотно знищують світ навколо нас. А також що ми можемо зробити, аби цьому запобігти. ECC – волонтерський активістський проект (який заснував у 2015-му році фотограф із Токіо Джеймсон Вітлоу Делано), покликаний демонструвати щоденні свідчення зміни клімату на всіх континентах.

 

Фільми, які Docudays UA відібрав для показів, також розповідають про наші стосунки з довкіллям. 28 квітня можна буде подивитися «Велику рогату змову» режисерів Кіпа Андерсена та Кіґена Куна. Його автори поступово викривають найруйнівнішу для планети індустрію нашого часу й з’ясовують, чому провідні екологічні організації світу бояться про це говорити.

 

29 квітня покажуть фільм «Народжені бути вільними» Ґаяне Петросян. Це викривальне розслідування глобальної торгівлі китами, дельфінами й моржами від відважних журналісток-дайверок. Стрічка отримала Приз глядацьких симпатій на цьогорічному Docudays UA. 

 

В останній день, 30-го квітня, можна буде переглянути короткометражні стрічки. Серед них фільм «Пульс» режисера Робіна Петре – поетична та віртуозна історія, що вглядається у взаємини між фермерами та оленями й загалом у нашу зверхність щодо природи. Та робота режисерки Анастасії Максимчук, яка отримала головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА на фестивалі. «Укриття» – історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.

 

27 – 30 квітня, з 12:00 до 20:00

Фотовиставка #EverydayClimateChange

 

28 квітня, 19:00

«Велика рогата змова» Кіпа Андерсена та Кіґена Куна

 

29 квітня, 19:00

«Народжені бути вільними» Ґаяне Петросян

 

30 квітня, 19:00

Короткометражні фільми

 

Адреса – арт-простір Plivka (вул. Васильківська, 1, 3 поверх).

Вхід на покази та фотовиставку – вільний.

 

Чільна світлина – кадр з фільму «Народжені бути вільними» (реж. Ґаяне Петросян)

 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022