Зустрічайте фільм-відкриття фестивалю

16 березня 2017

Цього року фестиваль Docudays UA відкривається документальною стрічкою «The Yes Men: Згодні бунтують» режисерів Лори Нікс, Енді Бічлбаума та Майка Бонанно.

 

Це історія про знаменитий дует активістів, який протягом двох десятиліть створював ефектні містифікації в ЗМІ, аби викривати злочини корпорацій. Нині ж ці веселі активісти досягли середнього віку, і їм нелегко вдається зберігати ентузіазм у боротьбі проти зміни клімату. Чи вдасться їм зібратися й узяти себе в руки, перш ніж розтануть полярні льодовики?

 

«Зміна клімату є однією з тих питань, що може змусити вас лишитися в ліжку на цілий день», - розповідає Лора Нікс в одному зі своїх інтерв'ю. - «І гумор - найкраща зброя для розв'язання тем, які можуть пригнічувати, адже гумор робить їх більш доступними. Звичайно дії були задумані комічними - будь-то ситуації з підробним полярним ведмедем на баржі в Амстердамі, чи підрядники, які приєдналися до танцю в конференц-холі. Для мене найкраща комедія також включає в себе пафос, тому було важливо в цьому фільмі показати, що дії The Yes Men не завжди є успішними. Поразки можуть бути смішними, і активізм завжди міститить у собі поразки, навіть якщо загальні соціальні рухи, як правило, спрямовані на досягнення успіху. І я думаю, що ми ще більше співпереживаємо хлопцям, коли відчуваємо їхню боротьбу і в комедійному, і в реалістичному світлі».

 

The Yes Men грають роль корпоративних злочинців великого масштабу, щоб привернути увагу до своїх злочинів проти людства та довкілля. Їхні обурливі сатиричні інтервенції на бізнес-заходах, в інтернеті, на телебаченні та на вулицях лягли в основу двох попередніх документальних фільмів – «The Yes Men» та «The Yes Men рятують світ», що здобули чимало нагород та стали фаворитами на фестивалях у Торонто, Берліні, фестивалі South by Southwest та багатьох інших. 

 

Шон Девлін особисто приїде на фестиваль презентувати фільм. Він один із найдосвідченіших представників команди Yes Lab, відповідальної за організацію численних проектів The Yes Men. Під час фестивалю він також проведе лекцію у рамках подій RIGHTS NOW! - «Yes Lab: брейнстормінг творчих ідей». Зареєструватися на подію можна за лінком.

 

 

Вхід на церемонію відкриття лише за запрошеннями. Повторний показ документального фільму «The Yes Men: Згодні бунтують» відбудеться 25 березня о 11.00 у синій залі «Будинку кіно». Вхід вільний.

 

На фото кадр з фільму «The Yes Men: Згодні бунтують»

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024