На фестивалі goEast у конкурсі «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!» відзначили українських режисерок

05 травня 2017

На цьогорічному goEast, одному з найважливіших кінофестивалів Німеччини, оголосили переможців правозахисного проекту «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!». Серед відзначених учасників — українські режисерки.

 

П'ять міжнародних режисерських тандемів отримали на виробництво фільмів гранти в розмірі 4000 євро, надані за підтримки фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє». Серед переможців: Оксана Казьміна (Україна) та Максим Чірлан (Молдова) з проектом «Антігона», Міона Богович (Сербія/Німеччина) та Ана Гоффнер (Австрія) з проектом «Інший зеніт», Жанна Озірна (Україна) та Аврелія Наталіні (Німеччина) з проектом «Зв'язок», Йон Гнатюч (Румунія) та Артьом Завадовський (Молдова) з проектом «Віч-на-віч», і нарешті, Андреас Бошманн (Німеччина) та Александра Медянікова (Росія) зі своїм проектом «Домашнє відео». Ці команди презентуватимуть уже завершені фільми на фестивалі goEast у 2018-му році.

 

 

Мета проекту «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!» — сприяти виробництву фільмів про важливість відкритого суспільства для всіх без винятку. Раніше, до підтримки цього проекту долучився також і Docudays UA.

 

17-й Фестиваль центрально- та східноєвропейського кіно goEast відбувався з 26 квітня до 2 травня у Вісбадені, Німеччина. Під час церемонії закриття директорка фестивалю Габі Бабіч ще раз підкреслила: «Я дуже задоволений, що цьогорічний фокус на сильних жіночих персонажах у кіно та режисерках-жінках із Центральної та Східної Європи відображений і в обраних фільмах». «Золоту лілію» за найкращий фільм на фестивалі отримав «Реквієм за пані Є.» режисера Бояна Вулетича.

 

За матеріалами: filmfestival-goeast.de

Фото: Офіційна сторінка goEast у Фейсбуці

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022