Не викидай. Утилізуй!

16 березня 2017

Наскрізною темою Docudays UA у 2017 році є екологія. Кожному з відвідувачів фестивалю ми пропонуємо cтати захисником навколишнього середовища, а отже, і каталізатором змін!

 

26 березня з 11:00 до 17:00 на першому поверсі Будинку кіно будемо утилізувати небезпечні відходи. Цього дня Docudays UA та 1+1 медіа разом із компаніями «Україна БЕЗ сміття» та «Екологічні Інвестиції» організовують безкоштовну акцію збору побутових люмінесцентних ламп та інших небезпечених відходів для подальшої їх утилізації.

 

Що можна принести:

– енергозберігаючі люмінесцентні лампи та ртутні термометри – до 5 штук включно (запаковані в картонні упаковки чи цупкий папір);

– дрібну побутову оргтехніку та електроніку (телефони, плеєри, флешки, електронні книжки, планшети, зарядні пристрої тощо);

батарейки – до 1 кг включно.

 

Чому так важливо утилізувати люмінесцентні лампи та інші небезпечні відходи – приходьте дізнатися на лекцію, яка відбудеться з 13.00 до 14.00 у Блакитній вітальні (простір DOC/САДОК) Будинку кіно на 2-му поверсі.

 

Відпрацьовані компактні люмінесцентні лампи містять токсичну речовину I класу небезпеки – ртуть. Якщо ж помножити кількість населення України на кількість ламп, що використовує українець вдома, то щороку до смітників потрапляє понад 500 кілограмів ртуті. Водночас лише один її грам, який потрапив у довкілля, здатний призвести до забруднення (перевищити рівні гранично допустимих концентрацій) понад 3,3 млн кубічних метрів повітря чи 200 тис. кубометрів води. Небезпека ще й у тому, що ртуть акумулюється органами людей та тварин назавжди. 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022