Українське документальне кіно на роверах

30 березня 2017

1 квітня в столичному Сквері Небесної Сотні просто неба покажуть документальні фільми з конкурсу DOCU/УКРАЇНА. Це особливий велопоказ, під час якого глядачі крутитимуть педалі й у такий спосіб вироблятимуть необхідну для перегляду фільму енергію.

 

Протягом фестивалю кожному з відвідувачів ми пропонуємо долучитися до наших екологічних акцій, а отже, і cтати каталізатором змін. Продовжуючи наші екоініціативи, під час показу просто неба на екрані можна буде переглянути три короткометражні фільми. Це «Між іншим» Юлії Апен, «Метро» Лєри Мальченко та Олександра Ганца й «Комуналка» – історія команди молодих режисерів (Андрій Прииймаченко, Уляна Скицька, Валеріий Пузік, Юля Ільченко, Марина Лопушин, Маріам Шелія).

 

«Між іншим» складається з реальних історій українських мігранток в Європі, які розповідають, чому вирішили змінити місце проживання і які мотиви ними керували. А у фільмі «Метро» йдеться про шість дніпропетровських станцій, що відкрили в місті в 1995-му році. Сьогодні метро в Дніпрі одне з найкоротших у світі. Але невелика кількість пасажирів та майже повна відсутність нав’язливої реклами зберегли в метро особливу атмосферу – підземного ретро-футуристичного міста.

 

Картина «Комуналка» про те, як зміна поколінь в Україні здатна трансформувати підхід до сприйняття простору навколо. У ньому автори торкаються теми конфлікту епох, зіткнення ініціативності та байдужості, відкритості та жорсткої регламентованості життя під час одного маленького ремонту.

 

Фільми можна переглянути 1 квітня о 19:00 у Сквері Небесної Сотні (вул. Михайлівська, 24-26). Після показу традиційне обговорення та дискусія за участі команди фестивалю.

 

Показ організований за підтримки «Кіно просто неба» та «Велопланета».

 

Чільне фото – кадр із фільму «Між іншим» Юлії Апен

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022