Праворадикали намагались зірвати дискусію на Docudays UA

26 березня 2018

У понеділок, 26 березня, представники праворадикальних угруповань намагались зірвати публічну дискусію «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні», що відбувалась в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Агресивно налаштовані чоловіки увірвались у приміщення креативного простору IZONE під час попереднього заходу - панельної дискусії делегації «Міжнародного комітету Червоного Хреста» «Жінки на лінії зіткнення: як їх змінили нові реалії». Вони здіймали галас, зірвали повноцінне проведення заходу, та зламали фотовиставку «Шанувати різноманіття», що була розміщена на стінах. З приїздом поліції, чоловіків вдалося відтіснити з приміщення й організатори змогли провести захід.

 

Дискусію «Права людини: проблема поширення ультраправих рухів в Україні» в рамках Docudays UA організували Центр інформації про права людини, Коаліція з протидії дискримінації та ГО «Інсайт».

 

 

«Коли я проходила до IZONE, праворадикали заблокували вхід, мене особисто не пропускали, і сказали, що запланований нами захід не відбудеться. Вони протестували проти обговорення проблеми ультраправих рухів як такої, вигукували традиційні свої гасла - за сімейні цінності, проти ЛГБТКІ-спільноти, про вимирання білої раси тощо. Хочу подякувати поліції, які спрацювала дуже професійно, - відтіснила радикально налаштованих молодих людей і забезпечила безпеку учасників та організаторів дискусії. Ми змогли провести обговорення, як ми і планували», - розповідає Тетяна Печончик, Голова правління ГО «Центр інформації про права людини».

 

Docudays UA піднімає важливі проблеми, пов’язані з дискримінацією. Команда фестивалю розуміє, що багато право-радикальних рухів є противниками такої діяльності. Тому ми передбачали такі їхні дії та намагалися вжити посилених заходів безпеки, аби дискусії відбулись безпечно.

 

«Ми не проти діалогу з ультраправими, але ми проти діалогу методами сили. Тому після того, як ці люди увірвались на захід «Міжнародного Червоного хреста», де говорили про цивільне населення, яке проживає в умовах збройного конфлікту, зірвали фотовиставку, ми будемо діяти далі. Ми вимагатимемо покарання цих людей, бо у тому, що вони робили є склад адміністративного правопорушення (хуліганство) та кримінального злочину (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності). Водночас, усі наші правозахисні акції ми будемо продовжувати, і транслюватимемо в онлайні на сторінці Docudays UA, щоб усі хто боїться приходити на ці заходи, зміг їх побачити. Ми запевняємо, що будемо і надалі забезпечувати безпеку на самих заходах», - зазначає Володимир Яворський, правозахисник, член Організаційного комітету Docudays UA.

 

 

Окрім цього, Docudays UA вимагатиме розслідувати завідомо неправдиве повідомлення про замінування будівлі креативного простору, оскільки це класична тактика праворадикальних груп щодо зриву будь-яких акцій. Проблема полягає в тому, що поліція ніколи не розслідує цих випадків. Адже коли людина телефонує і дає хибне повідомлення про замінування, наприклад, станцій метрополітену, то таких людей знаходять і карають. А коли відбувається призупинення правозахисних акцій чи подій, то такі випадки залишаються безкарними.

 

Ми переконані, що без покарання за подібні неправомірні дії, їхня кількість буде постійно збільшуватися й фактично вони будуть підтримуватися державою, що суперечить декларованим європейським цінностям чинної влади.

 

З повною програмою правозахисних заходів можна ознайомитися на сторінці фестивалю www.docudays.ua.

 

Фото: Docudays UA

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023