Закликаємо звільнити м’янманського режисера Мін Хтін Ко Ко Гі

24 квітня 2019

Фестивалі IDFA та IFFR створили спільну заяву, в якій закликають негайно звільнити ув’язненого м’янманського режисера Мін Хтін Ко Ко Гі. Ми публікуємо їхнє звернення та приєднуємось на підтримку кампанії. Підписати заяву можна за посиланням

 

«Ми — режисер(к)и, кінопрофесіонал(к)и, фестивалі та організації з усього світу — висловлюємо глибоке збентеження нещодавнім затриманням нашого колеги Мін Хтін Ко Ко Гі й вимагаємо негайно його звільнити.

 

12 квітня 2019 року режисера Мін Хтін Ко Ко Гі заарештувала м’янманська влада після того, як на нього подав у суд військовий офіцер за «образу армії і наклеп на неї». Мін Хтін Ко Ко Гі — видатний режисер у М’янмі, а отже, важливий голос у кіно загалом. Крім того, Мін Хтін Ко Ко Гі — співзасновник кінофестивалю «Права людини — людська гідність» у Янгоні.

 

Після публікації кількох постів на Facebook, у яких він публічно висловив занепокоєння Конституцією 2008 року, проект якої написали військові, його заарештували і звинуватили у двох порушеннях, кожне з яких тягне за собою покарання до двох років ув’язнення. Нещодавно йому відмовили у звільненні під заставу, і зараз він очікує суду, який запланований на 25 квітня.

 

Фізичне здоров’я Мін Хтін Ко Ко Гі дуже вразливе: лише три місяці тому він пережив операцію для лікування раку печінки.

 

Ми вкрай занепокоєні його здоров’ям і переживаємо за його життя, якщо Мін Хтін Ко Ко Гі засудять до ув’язнення.

 

Тому ми просимо проявити співчуття до його серйозної хвороби й закликаємо владу М’янми негайно звільнити Мін Хтін Ко Ко Гі й дати йому право на звільнення під заставу з гуманітарних міркувань».

 

Чільне фото: IDFA

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020