DOCU/ТИЖДЕНЬ у школах! Docudays UA запускає новий освітній проект

15 вересня 2019

У межах Кампанії проти кібербулінгу Docudays UA запускає новий освітній проект – шкільний DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу. Уже в жовтні взяти участь у програмі зможуть перші 200 шкіл.

 

«Ідея проведення в школах DOCU/ТИЖНЯ народилася з тих вражень, які ми щороку набуваємо, спілкуючись з підлітками під час перегляду та обговорення ними стрічок нашої спеціальної фестивальної програми DOCU/ЮНІСТЬ, – ділиться Олена Шульга, координаторка DOCU/ТИЖНЯ. – А також аналізу роботи мережі більш ніж 200-т фестивальних DOCU/КЛУБів, які сьогодні працюють, зокрема, у бібліотеках, школах та молодіжних центрах. Переконані, що документальне кіно може стати новим освітнім інструментом, якого так не вистачає нашим школам. І на відміну від традиційних, дозволяє не тільки наблизити тему обговорення до учнів, а й сприяє їх максимальному емоційному залученню та мотивує до пошуку рішення проблем, що є однією з основ ефективного освітнього процесу».

 

Тому за підтримки Міністерства освіти та науки України, правозахисників/-ць та психологів і психологинь ми розробили спеціальну програму для учнів 5–7 та 8–11 класів, яка містить сценарії проведення тематичних уроків, а також підготували до показу та обговорення в класах дві кінострічки: «Кривдник» американського режисера Лі Гірша, а також «Джованні та балет на воді» голландської режисерки Астрід Буссінк.

 

 

Ми віримо, що проведення шкільного DOCU/ТИЖНЯ допоможе учням дізнатися більше про форми, прояви, причини та наслідки булінгу; сформувати нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомити булінг як приниження гідності людини. І залучити всіх учасників освітнього процесу, включно з батьками, до активного сприяння запобіганню булінгу, а освітянам набути нового досвіду використання документальних фільмів як інструментів привернення уваги, занурення в тему та розвитку емпатії.

 

Реєстрація на DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу триває до 27 вересня включно на сайті bullyingstop.org.ua. Участь у проекті безкоштовна. Відбір шкіл-учасниць відбуватиметься на конкурсній основі. Заповнити форму реєстрації можна за посиланням.

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022