«Ukraine: Here We Go!» Доступ до міжнародних кінопрофесіоналів

25 червня 2019

Цього року вперше за підтримки Державного агентства України з питань кіно Docudays UA організовує українську делегацію на IDFA – «Ukraine: Here We Go!» Розповідаємо, як саме документаліст(к)и можуть скористатися цією можливістю.

 

Окрім кінопоказів, міжнародний кінофестиваль IDFA організовує масштабну програму для фільммейкерів, аби допомогти їм розвивати проекти на будь-яких стадіях виробництва. Такими можливостями є копродукційний ринок та кіноринок.

 

На копродукційному ринку IDFA FORUM режисер(к)и та продюсер(к)и презентують свої проекти експерт(к)ам. Це одне з найвпливовіших місць зустрічей для різних професіоналів з усього світу. Це чотириденна програма публічних презентацій документальних проектів професіоналам з усього світу.

 

«У 2012 році, коли я з командою почав робити «Українських шерифів» (спеціальний приз журі IDFA-2015), мені здавалося що кіно треба робити на самоті й нікому не показувати. Якщо ти зробив шедевр, його одразу всі оцінять і дадуть найкращі призи на всіх фестивалях, – коментує режисер та арт-директор Docudays UA Роман Бондарчук. – Насправді, ми давно маємо перевиробництво кіно й слід конкурувати з іншими фільммейкерами на найбільш ранньому етапі роботи над проектом. Коли я вперше відвідав IDFA і пішов подивитися на IDFA FORUM, то зрозумів, наскільки це помпезне видовище. Дивлячись на презентації режисерами та продюсерами своїх проектів, починаєш розуміти, як варто себе позиціонувати, як робити трейлер. Тут же я познайомився з представниками IDFA BERTHA FUND та IDFA SUMMER SCHOOL. Як я потім зрозумів, до режисерів придивляються на таких зустрічах. І це нормально, адже вони не можуть роздавати свої ресурси й гроші тим, кого не знають».

 

Учасники «Ukraine: Here We Go!» завдяки своїй акредитації отримають можливість відвідати IDFA FORUM як глядачі. Також для них діє 100%-ва знижка на розміщення фільму в онлайн-маркеті Docs For Sale, який відбувається в рамках IDFA з 1996 року. Щороку понад 250 телевізійних баєрів, сейлз-агентів, дистриб'юторів/-ок та фестивальних програмерів/-ок з'їжджаються до Амстердама, щоб подивитися збірку найновіших і найкращих документальних стрічок на міжнародному ринку. Варто зауважити, що отримавши можливість розмістити свій фільм в Docs For Sale, ви також одержуєте одну акредитацію та можливість купити другу акредитацію за зниженою ціною в 70 євро.

 

Про умови подання та дедлайни для участі в українській делегації на фестиваль IDFA – за посиланням.

 

Чільне фото: Ukrainian Doc Preview під час Docudays UA-2019

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022