Подорожі за горизонт: літо разом з Docudays UA

01 червня 2019

Протягом двох місяців на літньому майданчику Мистецького Арсеналу відбуватимуться покази документального кіно. Це спеціальна добірка фільмів «Подорожі за горизонт» від Docudays UA.

 

З червня до вересня включно в Києві пройде спеціальна програма «Плани на літо в Мистецькому Арсеналі». А це понад 50 музичних, літературних та кіноподій, серед яких і покази документального кіно.

 

Уже п’ятого червня запрошуємо о 21:00 на перегляд фільму «Дар». Перед фільмом відбудеться розмова з художником Олексієм Саєм, чия робота «Sorry» брала участь на фестивалі «Burning Man» в американській пустелі Блек-Рок. Серед героїв фільму «Дар» Робін МакКенні – засновники сквоту в Римі, де одночасно працює безкоштовна галерея й притулок для ромів; сучасні художники, які дарують свої роботи відвідувачам музею; учасниця фестивалю Burning Man, який, як відомо, вважається територією, вільною від грошей; та інші прекрасні люди, яким насамперед важливий меседж – «мистецтво – це дар». Власне сам фільм досліджує паралелі між роботою художників та економікою дару. Це рефлексія про творчий процес, про причини, чому ми «працюємо на службі наших дарів».

 

Далі в програмі показів від Docudays UA нестандартний байопік «Прогулянка по воді» режисера Андрея Паунова — кіно про процес створення одного з останніх проектів легендарного лендарт-художника Христо Ботева на озері Ізео в Північній Італії.

 

Ще один документальний байопік у програмі показів – фільм «Хороший листоноша». Історія режисера Тоніслава Хрістова про поштаря Івана в маленькому й нескореному болгарському селищі біля кордону з Туреччиною. Він вирішує балотуватися на посаду мера, щоб відродити селище на межі вимирання, прийнявши в ньому біженців.

 

Кадр з фільму «Парування»

 

Також серед добірки фільмів – хіт цьогорічної програми DOCU/ЮНІСТЬ – фільм «Парування» Ліни Марії Маннгаймер, що досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них.

 

Калейдоскоп сучасного світу, його шаленого потоку та стосунків між людьми можна віднайти й у стрічці Романа Бордуна «Божественні». Формально ця стрічка складається зі щоденникових відеозаписів режисера, які він робить у Києві, Львові та Одесі в різні пори року.

 

І завершить літні покази Docudays UA фільм «Голоси моря» Кім Гопкінс. Саме ця стрічка отримала головний приз у конкурсі DOCU/CВІТ цього року. Журі особливо відзначило її потужних, зворушливих і теплих персонажів. Ця історія трохи старшої за 30 матері чотирьох дітей у пошуку кращої долі з надзвичайною відвертістю та співчуттям розкриває суворі реалії життя найбідніших кубинців-селян.

 

Усі покази відбуватимуться на вуличній сцені Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 12). Вартість входу до Мистецького Арсеналу – 80 грн.

 

05.06, 21:00 «Дар» реж. Робін МакКенна (Канада, 2018)

19.06, 21:00 «Прогулянка по воді» реж. Андрей Паунов (Італія, США, Німеччина, ОАЕ, 2018)

03.07, 21:00 «Хороший листоноша» реж. Тоніслав Хрістов (Фінляндія, Болгарія, 2016)

17.07, 21:00 «Парування», реж. Ліна Марія Маннгаймер (Швеція, 2019)

31.07, 21:00 «Божественні», реж. Роман Бордун (Україна, 2019)

14.08, 21:00 «Голоси моря», реж. Кім Гопкінс (Велика Британія, 2018)

 

Чільне фото: кадр з фільму «Голоси моря» Кім Гопкінс

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євром…
Новини
19 лютого 2024
Грані незламності: показ та обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»
Новини
19 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Запрошуємо до студентського журі Docudays UA-2024!
Новини
16 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль докум…
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Катерина Горностай: «Прикол Docudays UA в тому, що це фестиваль документального кіно, про який ніколи не знімали нічого на відео»
Інтерв'ю
08 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Каталог української документалістики
Новини
07 лютого 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024
Конкурс на послуги з координування кінопрограм
Новини
18 січня 2024