Подорожі за горизонт: літо разом з Docudays UA

01 червня 2019

Протягом двох місяців на літньому майданчику Мистецького Арсеналу відбуватимуться покази документального кіно. Це спеціальна добірка фільмів «Подорожі за горизонт» від Docudays UA.

 

З червня до вересня включно в Києві пройде спеціальна програма «Плани на літо в Мистецькому Арсеналі». А це понад 50 музичних, літературних та кіноподій, серед яких і покази документального кіно.

 

Уже п’ятого червня запрошуємо о 21:00 на перегляд фільму «Дар». Перед фільмом відбудеться розмова з художником Олексієм Саєм, чия робота «Sorry» брала участь на фестивалі «Burning Man» в американській пустелі Блек-Рок. Серед героїв фільму «Дар» Робін МакКенні – засновники сквоту в Римі, де одночасно працює безкоштовна галерея й притулок для ромів; сучасні художники, які дарують свої роботи відвідувачам музею; учасниця фестивалю Burning Man, який, як відомо, вважається територією, вільною від грошей; та інші прекрасні люди, яким насамперед важливий меседж – «мистецтво – це дар». Власне сам фільм досліджує паралелі між роботою художників та економікою дару. Це рефлексія про творчий процес, про причини, чому ми «працюємо на службі наших дарів».

 

Далі в програмі показів від Docudays UA нестандартний байопік «Прогулянка по воді» режисера Андрея Паунова — кіно про процес створення одного з останніх проектів легендарного лендарт-художника Христо Ботева на озері Ізео в Північній Італії.

 

Ще один документальний байопік у програмі показів – фільм «Хороший листоноша». Історія режисера Тоніслава Хрістова про поштаря Івана в маленькому й нескореному болгарському селищі біля кордону з Туреччиною. Він вирішує балотуватися на посаду мера, щоб відродити селище на межі вимирання, прийнявши в ньому біженців.

 

Кадр з фільму «Парування»

 

Також серед добірки фільмів – хіт цьогорічної програми DOCU/ЮНІСТЬ – фільм «Парування» Ліни Марії Маннгаймер, що досліджує романтику цифрового покоління – без ілюзій, онлайн, зі встановленням власних форматів стосунків і меж у них.

 

Калейдоскоп сучасного світу, його шаленого потоку та стосунків між людьми можна віднайти й у стрічці Романа Бордуна «Божественні». Формально ця стрічка складається зі щоденникових відеозаписів режисера, які він робить у Києві, Львові та Одесі в різні пори року.

 

І завершить літні покази Docudays UA фільм «Голоси моря» Кім Гопкінс. Саме ця стрічка отримала головний приз у конкурсі DOCU/CВІТ цього року. Журі особливо відзначило її потужних, зворушливих і теплих персонажів. Ця історія трохи старшої за 30 матері чотирьох дітей у пошуку кращої долі з надзвичайною відвертістю та співчуттям розкриває суворі реалії життя найбідніших кубинців-селян.

 

Усі покази відбуватимуться на вуличній сцені Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 12). Вартість входу до Мистецького Арсеналу – 80 грн.

 

05.06, 21:00 «Дар» реж. Робін МакКенна (Канада, 2018)

19.06, 21:00 «Прогулянка по воді» реж. Андрей Паунов (Італія, США, Німеччина, ОАЕ, 2018)

03.07, 21:00 «Хороший листоноша» реж. Тоніслав Хрістов (Фінляндія, Болгарія, 2016)

17.07, 21:00 «Парування», реж. Ліна Марія Маннгаймер (Швеція, 2019)

31.07, 21:00 «Божественні», реж. Роман Бордун (Україна, 2019)

14.08, 21:00 «Голоси моря», реж. Кім Гопкінс (Велика Британія, 2018)

 

Чільне фото: кадр з фільму «Голоси моря» Кім Гопкінс

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022