Оголошуємо прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview!

11 грудня 2019

Під час нашої індустрійної платформи наступного року в партнерстві з Українським інститутом ми представимо 6 визначних документальних повнометражних фільмів, які знаходяться на стадії виробництва та шукають партнерів для дистрибуції, фестивальних прем’єр або додаткове фінансування на завершення фільму. Прийом заявок на участь у презентації триває до 3 лютого 2020 року включно!

 

Торік у межах індустрійної секції DOCU/PRO ми започаткували нову професійну подію для документалістів/-ок Ukrainian Doc Preview. Це презентація українських фільмів на етапі чорнового монтажу або постпродакшну відбірникам та відбірницям міжнародних фестивалів і представникам та представницям сейлз-компаній і фондів, яких ми спеціально запрошуємо на фестиваль, щоб познайомити з новими перспективними українськими документальними стрічками.

 

«Я думаю всім зрозумілі явні переваги такого показу. Але ексклюзивна додана вартість – це, безперечно, можливість побачити наживо першу реакцію на фільм запрошених експертів та експерток, – ділиться досвідом продюсерка Ольга Бесхмельніцина, яка торік презентувала фільм «Панорама» режисера Юрія Шилова. – Оскільки проєкт, який ми демонстрували, був суто українським, нам важливо було зрозуміти його міжнародний потенціал. Зазвичай на це витрачається багато часу в листуваннях, тут же реакція та відгук були швидкими. До того ж це ще й можливість разом з творчою командою почути відгуки щодо комерційного потенціалу фільму. Я вважаю, що корисно робити такі обговорення на цьому етапі, аби всі розуміли, що можна поліпшити і як рухатися далі».

 

Торік автор(к)и семи проєктів представили міжнародним експертам 15 хвилин з чорнового монтажу своїх майбутніх фільмів та отримали корисні відгуки та поради під час індивідуальних зустрічей.

 

«Участь у такій події дає змогу подивитися на свій проєкт з боку, сприйняти його не лише як «витвір мистецтва», а як презентувати його на кіноринку, – розповідає Ярема Малащук, співрежисер фільму «Зарваниця». – Крім того, дуже цінним є досвід спілкування з іноземними професіонал(к)ами, представниками/-цями фестивалів – розповідаючи їм про свій проєкт, ти одночасно розказуєш самому собі й вчишся артикулювати власні ідеї».

 

Окрім цього, проєкт «Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко отримав за результатами презентації під час Ukrainian Doc Preview нагороду від МКФ Beldocs, завдяки якій авторки фільму поїхали до Сербії та взяли участь в індустрійній програмі фестивалю Beldocs.

 

«Для кіно «work-in-progress» кожен пітчинг – насамперед нагода оновити та прокомунікувати формулювання самої суті проєкту, – розповідає продюсерка фільму «Рози. Фільм-кабаре» Олександра Кравченко. – Щоразу ці формулювання уточнюються, і зворотний відгук від професійної аудиторії тут так само важливий, як і власна робота над презентацією. На Docudays UA для нас найкориснішим було те, що такий формат надає змогу українським проєктам протестити свої формулювання і перед українськими, і перед міжнародними професіонал(к)ами документального кіно. Проаналізувати, як люди з різними ментальностями й різними ступенями розуміння контексту сприймають твій проєкт, які рівні та аспекти їх зачіпають – це було доволі цінним. І це допомагає візуалізувати готове кіно».

 

Ми вирішили зробити Ukrainian Doc Preview постійною складовою індустрійної програми фестивалю та оголошуємо прийом заявок проєктів на участь у цій події. Цього разу Ukrainian Doc Preview відбуватиметься в партнерстві з Українським інститутом.

 

«В Українському інституті ми прагнемо створювати можливості для ефективної взаємодії українських та міжнародних кінопрофесіоналів, тому шоу-кейси українських фільмів на різних стадіях виробництва – один з пріоритетних напрямів сектору кіно. На жаль, у 2019 році лише дуже незначна частина неігрових проєктів отримали державне фінансування. Сподіваюся, що співпраця Docudays UA та “Українського інституту” в межах Ukrainian Doc Preview усправедливить ситуацію й допоможе документаліст(к)ам знайти надійних міжнародних партнерів», - розповідає Ольга Бірзул, керівниця сектору кіно в Українському інституті.

 

Як і торік, після презентації ми організовуємо індивідуальні зустрічі для детальнішого спілкування. Зокрема, серед експертів/-ок Ukrainian Doc Preview були представники/-ці таких фестивалів як Карлові Вари, DOK Leipzig, Visions du Réel, Beldocs, Sheffield Doc/Fest, One World, Краківський кінофестиваль. Партнерські організації нашої індустрійної платформи майбутнього фестивалю також презентують призи та нагороди, про що ми повідомимо згодом.

 

Детально про всі умови подачі заявок – тут.

17 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
24–
квітня
3
травня 2020
Зустрічайте учасників та учасниць UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs
DOCU/ПРО
29 травня 2020
Зустрічайте учасників та учасниць UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs
DOCU/ПРО
29 травня 2020
Звернення на підтримку Довженко-Центру
Новини
29 травня 2020
Звернення на підтримку Довженко-Центру
Новини
29 травня 2020
Українська документалістика на Festival Scope Pro
Новини
25 травня 2020
Українська документалістика на Festival Scope Pro
Новини
25 травня 2020
Відкрито прийом заявок в UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs
DOCU/ПРО
12 травня 2020
Відкрито прийом заявок в UKRAINIAN SHOWCASE @ Cannes Docs
Подати заявку на участь у презентації на Marché du Film можна до 23 травня!
DOCU/ПРО
12 травня 2020
Docudays UA-2020 у цифрах
Новини
11 травня 2020
Docudays UA-2020 у цифрах
Найпопулярніші стрічки, скільки гостей, глядачів та глядачок, врятованих дерев і випитих філіжанок кави?
Новини
11 травня 2020
Зустрічі, мрії і спогади
Огляд програми
09 травня 2020
Зустрічі, мрії і спогади
Кінокритикиня Наталя Серебрякова про програму документального есе
Огляд програми
09 травня 2020
Що ми знаємо про шотландську документалістику?
Інтерв'ю
09 травня 2020
Що ми знаємо про шотландську документалістику?
Розмова з Хосе-Рамоном «Мон» Рівасом
Інтерв'ю
09 травня 2020
Нагороди UKRAINIAN DOC PREVIEW
DOCU/ПРО
02 травня 2020
Нагороди UKRAINIAN DOC PREVIEW
DOCU/ПРО
02 травня 2020