Docudays UA перенесено у зв'язку з карантином

12 березня 2020

Ми занепокоєні ситуацією з поширенням коронавірусу COVID-19 у світі та потенційною загрозою виникнення епідемії в Україні. Безумовним правилом проведення фестивалю Docudays UA є гарантування безпеки всіх його учасників. Саме з цих міркувань, задля зменшення ризику для здоров’я гостей, учасників та учасниць, відвідувачів та відвідувачок фестивалю, ми ухвалили рішення про перенесення часу проведення фестивалю 17 Docudays UA.


Це цілком узгоджується з постановою Кабінету Міністрів України про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та рішенням міської влади про обмеження проведення масових заходів у столиці. Ми плануємо відкласти фестиваль щонайменше на другу половину квітня. Однак це не визначено остаточно й залежатиме від майбутньої санітарно-епідеміологічної ситуації в Україні та у світі. Таке рішення є непростим для команди Фестивалю.

 

На жаль, міжнародна динаміка невтішна: ми спостерігаємо, як зростає кількість хворих, через що скасовують авіарейси, а країни закривають на в’їзд та виїзд. За цих обставин ми не маємо права наражати на небезпеку гостей та відвідувачів/-ок фестивалю. 

 

Цьогоріч ми підготували для фестивального перегляду 80 фільмів із 34 країн світу. Велику кількість новітніх хітів світової документалістики та гучних прем’єр українського кіно. Запросили на фестиваль понад 400 гостей: видатних режисерів/-ок, продюсерів/-ок, героїв та геройок їхніх стрічок, а також експертів/-ок міжнародної кіноіндустрії, правозахисників/-ць, а також регіональних координаторок і координаторів Docudays UA, модераторів і модераторок DOCU/КЛУБів з усієї України. Запланували й організували понад 20 правозахисних подій. 

 

Ми любимо цей фестиваль і відчуваємо, що й ви любите його так само, як і команда. Тому наголошуємо: ми в жодному разі не скасовуємо подію. Натомість пропонуємо вам разом із нами дочекатися безпечного моменту, щоб спільно відкривати нове документальне кіно з програми 17 Docudays UA.

 

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA існує вже 17 років. Він є важливою культурною подією як для Києва, так і для міжнародної кіноспільноти. Торік до нас прийшли понад 24 564 глядачів та глядачок. Близько 2000 шанувальників фестивалю взяли участь у заходах правозахисної платформи RIGHTS NOW! у креативному просторі IZONE. 


Фестиваль − не політичний та не комерційний. Ми існуємо за фінансування іноземних країн, міжнародних фондів та організацій, а також за підтримки української держави. Переносячи подію, ми зазнаємо значних фінансових та організаційних втрат. Тому сподіваємося, що міська влада зможе посприяти проведенню фестивалю, який є важливою культурною подією столиці, після завершення карантину.  


З інформацією про абонементи та придбані акредитації можна ознайомитись за посиланням.

Усі акредитовані журналіст(к)и отримають лист на електронну адресу щодо подробиць.

 

Разом з тим радимо ознайомитись з рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України задля зменшення ризиків зараження вірусною інфекцією та коронавірусом COVID-19 зокрема.

 

З повагою,

команда Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022