Українське кіно під загрозою: звернення до прем'єр-міністра

26 березня 2020

Команда Docudays UA підтримує звернення від представників/-ць української кіноіндустрії до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Публікуємо лист, який закликає не скорочувати фінансування українського кіно. Нагадуємо, що 25-го березня з’явилася новина про пропозицію українського уряду внести зміни до бюджету на 2020 рік, у яких майже повністю уріжуться видатки на деякі культурні програми. Таким чином, під загрозою опиняється робота Держкіно, Українського культурного фонду, Інституту книги, Єдиної програми, пов’язаної з туризмом.

 

Шановний Денисе Анатолійовичу!

 

Ми, члени кінематографічної спільноти, звертаємо Вашу увагу на те, що під загрозою майбутнє не лише галузі кінематографії, але дотичних з кінопроцесом індустрій, таких як готельний, транспортний, сервісний, туристичний бізнес. Недофінансування однієї галузі індустрії тягне за собою недофінансування суміжних, як наслідок недозбір податків до державної казни. За нашими підрахунками за тримісячний період нормального функціонування галузь кіноіндустрії за рахунок співпраці з іншими індустріями приносить до бюджету податків стільки, як річна державна підтримка кіно – 750 млн. грн.

 

Україна зараз переживає надзвичайно важкі часи і єдиний спосіб вийти з кризи - це аби суспільство залишалось у спокої, було впевненим у завтрашньому дні і в тому, що криза мине. Факторами, що можуть спричинити підвищення рівня соціальної напруженості в суспільстві та недовіри громадян до влади - є глобальне зниження рівня соціальної та культурної обізнаності громадян, на що безкомпромісно вплине повне знищення галузі кіно, якщо залишити його без належного фінансування, як це планується у оновленому Державному Бюджеті.

 

Ми звертаємо Вашу увагу, що обсяг Державного фінансування у 750 млн. гривень, що був закладений у діючому Державному Бюджеті не покривав потреби індустрії. За відсутності належного фінансування галузі, під загрозою зриву перебуватиме весь український кінопроцес, зважаючи на виробничу специфіку, блокування фінансування спричинить призупинення кіновиробництва мінімум на 3-4 роки, що в свою чергу спровокує декваліфікацію та втрату кадрів через еміграцію.  Відтак,  буде заблоковано фінансування виробництва та розповсюдження національних фільмів (зокрема, у міжнародній копродукції), повернення частини кваліфікованих витрат іноземним суб’єктам кінематографії (рібейти), заходів з популяризації, збереження, відновлення, реставрації національних фільмів. Ці дії завдадуть непоправимої шкоди як українській кіноіндустрії, так і Україні, як країні вцілому.

 

Ми просимо, щоб над проектом документу була проведена ретельна робота із залученням представників галузі та Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України. Тільки в такому разі можливе його затвердження.

 

У роботі над Державним Бюджетом варто одразу згадати слова Президента України Володимира Зеленського, який нещодавно нагадав вислів Вінстона Черчилля, коли під час Другої світової війни один з міністрів запропонував збільшити видатки на оборону за рахунок фінансування культури: «А за що ми тоді воюємо?» Шановні українці, ми воюємо за нашу державу, за нашу культуру. Бо культура - це і є держава, це і є наш народ».

 

Віримо, що проаналізувавши ситуацію, Ви приймете рішення залишити видатки Державного Бюджету на галузь кіноіндустрії у попередньо заплановану розмірі 750 млн. гривень і не будете нищити українське кіно!

 

Під листом підписались:

 

Асоціація кіноіндустрії України – Є. Яцута

Українська Кіноакадемія – А. Мачух

Українська кіноасоціація – В. Ярмощук

СУК – Сучасне українське кіно – В. Сочивець

Українська анімаційна Асоціація УАНІМА – О. Голубєва

Одеський міжнародний кінофестиваль – Ю. Сінькевич

Національний центр Олександра Довженка – І. Козленко

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» – А. Халпахчі

Громадська організація «Докудейз» – С. Смаль

Асоціація продюсерів – В. Філіппов

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021
Ukrainian Doc Preview: відкрито прийом заявок!
DOCU/ПРО
13 січня 2021
Ukrainian Doc Preview: відкрито прийом заявок!
DOCU/ПРО
13 січня 2021
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020
Відкрита вакансія Full-stack (backend/frontend developer)
Новини
15 липня 2020