Docudays UA-2021 відбудеться у гібридному форматі

16 лютого 2021

Із  крихкістю взаємодії у сучасному світі мутують традиційні способи зв’язку, ведення дискусії та перегляду кіно. У пошуках нових шляхів обміну цієї весни 18 Docudays UA вперше відбудеться у гібридному форматі. Офлайн-центром фестивалю стане Поділ, де розташовуватимуться всі цьогорічні локації Docudays UA: кінотеатр «Жовтень» та «КІНО42», простір Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. А не виходячи з дому глядачі зможуть долучитися до кінопоказів та подій в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

 

«Docudays UA виповнюється 18 років. Хочу його привітати з повноліттям, — зазначає програмна директорка фестивалю Вікторія Лещенко. — Одна з найцікавіших частин роботи цього року — повне оновлення та розширення онлайн-кінотеатру DOCUSPACE. Ми багато обговорюємо та міркуємо над тим, як зробити його максимально інтерактивним та комфортним для глядачів. Притримуючи інтригу, поки лише скажу, що DOCUSPACE працюватиме як VoD-сервіс (VoD (Video on Demand) — відео на запит. — Ред.) та як стримінгова платформа.

І, звичайно, цього року ми все ж потрапимо на великі екрани улюбленого київського кінотеатру “Жовтень”, де плануємо розмістити всю конкурсну та позаконкурсну програму фестивалю. Контрапунктом кожного вечора буде вечірній показ та обговорення після нього, які відбуватимуться одночасно у “Жовтні” та на DOCUSPACE. Ми хочемо поєднати обидві аудиторії та розширити можливості для спілкування, попри чинні карантинні обмеження».

 

В офлайн-форматі відбудуться:


І.
Кінопокази конкурсних і позаконкурсних програм та розмови з українськими режисер(к)ами фестивальних стрічок у кінотеатрі «Жовтень» та «КІНО42».

 

ІІ. Виставки та ретроспектива анімації в межах Міждисциплінарної програми у кінотеатрі «Жовтень», Dymchuk Gallery та просторі Креативної спільноти IZONE.

 

В онлайн-форматі відбудуться:

 

І. Кінопокази конкурсних та позаконкурсних програм, а також ретроспективи анімації Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE (docuspace.org).

 

II. Публічні онлайн-трансляції правозахисних дискусій програми «RIGHTS NOW!», лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, дискусій з режисер(к)ами фестивальних стрічок Tête-à-tête, а також дискусії з художниками/-цями Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

 

III. Ексклюзивні події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Серед них: Ukrainian Doc Preview презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом; а також DOCU/PRO TALKS серія лекцій та майстер-класів на професійні теми: від розробки проєкту до формування стратегії продажів.

 

ІV. Також глядачі та глядачки зможуть долучитися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А підліткам з різних куточків України ми запропонуємо участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки.
 

Фестиваль збереже всі конкурсні програми: DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Традиційно програми оцінюватиме журі, до якого входять іноземні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду «RIGHTS NOW!». Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

 

Детальніше про кожну з програм незабаром. Слідкуйте за оновленнями на сайті.

 

Нагадуємо, що 18 Docudays UA присвячений праву людини на здоров’я. Ми пропонуємо зануритися глибше у процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії.

 

_____________

18 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

20 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 2 — 8 
червня 2023
Делегація кінематографістів/-ок з України на Берлінале-2023
Новини
02 лютого 2023
Делегація кінематографістів/-ок з України на Берлінале-2023
Новини
02 лютого 2023
Розпочинаємо прийом фільмів на 20 Docudays UA
Новини
30 січня 2023
Розпочинаємо прийом фільмів на 20 Docudays UA
Новини
30 січня 2023
Програма «Made in» на кінофестивалі Hot Docs-2023 буде присвячена філ…
Новини
26 січня 2023
Програма «Made in» на кінофестивалі Hot Docs-2023 буде присвячена фільмам з України
Новини
26 січня 2023
Зустрічайте ювілейний 20 Docudays UA у червні
Новини
19 січня 2023
Зустрічайте ювілейний 20 Docudays UA у червні
Новини
19 січня 2023