Відкриваємо дискусійну програму Мандрівного Docudays UA на DOCUSPACE

16 вересня 2021

У межах Мандрівного фестивалю на docuspace.org розпочинаємо програму стримів дискусій та, уперше, лекцій в онлайн-кінотеатрі. З вересня до грудня DOCUSPACE стане місцем зустрічі для дискусій Rights Now! та лекцій DOCU/КЛАС, які нададуть критичну оптику для осмислення ключових аспектів сучасної документалістики. 22 вересня о 19:00  долучайтеся до першого стриму Rights Now! «Чому ЛГБТІК-люди в Україні не почуваються в безпеці?»

 

В Україні впродовж першого півріччя 2021 року зафіксували 53 випадки нападів на активістів/-ок. За результатами моніторингу ZMINA, уперше ЛГБТІК-активізм став одним з найбільш ризикових видів діяльності. 

 

Кожен/-на з нас може відчути свою інакшість і зробити камінг-аут у будь-який момент життя. Водночас ми маємо право почуватися в безпеці, незалежно від того, за якою ознакою відрізняємось. Українська реальність, на жаль, є іншою. 

Зокрема, підвищена активність груп, які пропагують ненависть і насильство, набуває рис цілеспрямованої кампанії залякування представників та представниць ЛГБТІК-спільнот. Розслідування таких та інших злочинів на ґрунті ненависті не завжди ефективні.

Про те, яких зусиль мають докласти держава та громадянське суспільство для створення безпечного середовища для кожного/-ої, поговоримо разом з Анастасію Євою Домані, трансгендерною жінкою, виконавча директорка ГО «Когорта», та Тимуром Левчуком, правозахисником та виконавчий директор ГО «Точка опори ЮА». Модеруватиме дискусію Таня Касьян,  журналістка, менеджерка з комунікацій ГО «Точка опори ЮА».

 

Дискусія відбувається з нагоди показу стрічки «Речі, на які ми не наважуємося», яка отримала спеціальну відзнаку номінації Rights Now! під час 18 Docudays UA. 

19 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
25 – 
березня
3
квітня 2022