Чому українці перемагають: 10 історій стійкості

16 грудня 2022
З моменту повномасштабного російського вторгнення на територію України минуло вже 10 місяців. Майже рік війни як один нескінченний день спротиву та моральної сили народу, який обрав свободу. Ми — ті, хто безупинно доводить світові, що несамовита агресія загарбників нічого не означає проти справжнього об’єднання народу заради перемоги. Кожен на своєму місці щодня робить все можливе, а іноді й неможливе, аби здолати ворога. Майже рік як один безкінечний день боротьби за незалежність. 

То що допомагає українцям голими руками зупиняти танки? Збирати мільйони на байрактари? Збивати банкою огірків ворожий дрон? Відповіді на ці запитання команда Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA шукала в історіях найближчих людей, яких знає багато років. 

Команда Мандрівного фестивалю Docudays UA і Суспільне Культура підготували десять історій про стійкість українців/-ок, які допоможуть знайти відповіді на ці питання. Своїми розповідями про щоденне життя, переживання, непрості рішення, окупацію й еміграцію, втрати, великі та маленькі перемоги під час війни у нашому спецпроєкті діляться регіональні координатори/-ки Мандрівного фестивалю Docudays UA. Серед них правозахисники/-ці, громадські діячі/-ки, освітян(к)и, волонтер(к)и з усієї України, які в лиху годину для України стали незламними воїн(к)ами — кожна та кожен на своєму фронті. 

Це 10 історій про: втечу з пекла, врятовану культурну спадщину, кіноклуб для переселенців, мільйони для ЗСУ, благодійні обіди в окупації як прикриття для підпільників, збір фактів воєнних злочинів окупантів, тонни гуманітарної допомоги для втікачів із розбомблених міст, — про те, що пише нашу нову історію перемоги, робить нас іншими, українцями та українками, якими захоплюється світ.

Наступні історії регіональних координаторів/-ок Мандрівного фестивалю Docudays UA.читайте на сайті проєкту або на платформі «Суспільне Культура».

19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триває з 12 листопада до 30 грудня, по всій території України й цього разу вперше — за кордоном. Деталі на сайті та офіційній фейсбук-сторінці Мандрівного.

Джерело: travelling.docudays.ua

_______

Спецвипуск 19 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, «Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022» Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, Польського Інституту у Києві. Інклюзивність фестивалю підтримують «Ощадбанк» та Mastercard. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відображають погляди урядів, благодійних організацій чи компаній цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

 
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024