Одинацять кінокураторів/-ок з України на кінофестивалі IDFA

14 листопада 2022

З початком повномасштабного вторгнення ми наділили особливою увагою діяльність у галузі культурної дипломатії. За всебічної підтримки іноземних партнерів/-ок, ми представляємо делегацію з 11 кінокураторів/-ок на найбільшому професійному майданчику для документальної спільноти Європи.

У діалозі з командами кінофестивалів ми спільно шукаємо способи утвердити українських кінопрофесіоналів/-ок, а також засоби деконструювання колонізаційного спадку в кіноіндустрії. Ми прагнемо підштовхнути світові фестивалі запрошувати до співпраці кураторів/-ок з України замість того, аби звертатися до російської спільноти, яка досі, як і багатьма роками раніше, вирішує долю фільмів з усієї Східної Європи.


14-го листопада о 13:00, у Felix Meritis, на 35-му Міжнародному кінофестивалі документального кіно в Амстердамі відбудеться презентація української делегації, що складається з 11 кінокураторів/-ок.


Учасники/-ці делегації:

Про концепцію ініціативи розповідає програмна директорка Docudays UA, Вікторія Лещенко:

«Ідея зібрати та популяризувати українських кінокураторів/-ок виникла після нашої партнерської участі в онлайн-події, організованої Інститутом документального кіно. Вона називалася «Деколонізація старих ідеологічних конструктів та кіноіндустрії», її модераторкою була чудова Діна Йорданова, яка глибоко працює з цією темою. Саме вона надихнула нас зібрати імена та інформацію про наших експертів/-ок у публікації на сайті IDF».

Матеріал набув широкого поширення у професійних мережах, а українські експерт(к)и почали отримувати пропозиції роботи та співпраці. Тож ідея сформувати делегацію кінокураторів/-ок стала наступним кроком. Основні завдання події —  знайомство української делегації з іноземними інституціями, програмер(к)ами інших кінофестивалів, налагодження та зміцнення зв'язків професійної спільноти.


Головна мета події за участі українських кінокураторів/-ок  — зробити так, аби наші партнер(к)и знали, до кого звертатися, якщо у них є запит на українські фільми та заходи. Також ми хочемо нагадати їм, що вони можуть запрошувати наших колег та колежанок у їхні команди, адже це ефективний спосіб підтримати наших професіоналів/-ок у складні часи, а також збагатити експертизу та програмну оптику власної команди.


«На великих міжнародних фестивалях тривалий час залучали кінокураторів/-ок, які відповідали за відбір фільмів із певного регіону. Існувало й поняття “пострадянського регіону”, куди входило 15 країн, що утворилися після розпаду Радянського Союзу. Багаторазово позицію кінокуратора/-ки з пострадянського регіонуотримували росіян(к)и. І найчастіше саме вони лобіювали російські фільми до програм. Але всім очевидно, що часи змінилися. Суть деколонізаційного запиту якраз і полягає в тому, аби українці/-ки представляли Україну в таких програмних командах кінофестивалів», — коментує передісторію співпраці Вікторія Лещенко, програмна директорка Docudays UA.

_____

Делегація українських кінокураторів/-ок реалізується Docudays UA за підтримки Open Society Foundations та у партнерстві з кінофестивалем IDFA.

20 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 2 — 8 
червня 2023
Делегація кінематографістів/-ок з України на Берлінале-2023
Новини
02 лютого 2023
Делегація кінематографістів/-ок з України на Берлінале-2023
Новини
02 лютого 2023
Розпочинаємо прийом фільмів на 20 Docudays UA
Новини
30 січня 2023
Розпочинаємо прийом фільмів на 20 Docudays UA
Новини
30 січня 2023
Програма «Made in» на кінофестивалі Hot Docs-2023 буде присвячена філ…
Новини
26 січня 2023
Програма «Made in» на кінофестивалі Hot Docs-2023 буде присвячена фільмам з України
Новини
26 січня 2023
Зустрічайте ювілейний 20 Docudays UA у червні
Новини
19 січня 2023
Зустрічайте ювілейний 20 Docudays UA у червні
Новини
19 січня 2023