Немає простого шляху додому

Рік
2022
Країна
Південний Судан, Кенія, ПАР
Тривалість
84’
Режисер/-ка
Акуол де Мабіор
У Східній Африці Ребекку Ньянденґ де Мабіор знають як матір Південного Судану. Країна здобула незалежність 2011 року, і більшість своєї короткої історії перебуває в стані війни. Найбільший страх Ребекки — що її чоловік, Джон Ґаранґ, загинув марно разом із мільйонами громадян/-ок Південного Судану. Після років вигнання примарна мирна угода дає їй змогу зробити щось, аби полегшити долю своєї країни. Тим часом донька Ребекки, Акуол, намагається осягнути й прийняти південносуданську ідентичність, адже вона народилася й виросла в екзилі. Акуол вирішує простежити за життям своєї матері з-за об’єктива камери, силою приборкавши особисті страхи. У серці фільму «Немає простого шляху додому» лежить дискусія між поколіннями, що прагне примирити родину та країну. Акуол виявляє, що найглибше прагнення її матері — аби її діти та діти співгромадян/-ок жили повноцінним життям удома, в Південному Судані. Але що означає називати Південний Судан домом?
Творча команда:
Режисерська робота: Акуол де Мабіор
Продюсування: Сем Соко, Дон Едкінс, Тайні Муґве
Операторська робота: Емма Нзіока, Акуол де Мабіор
Звук: Джозефін Обудо, Едвард Агенда, The Work Room
Виробництво
LBx AFRICA and STEPS in Association with APO, in сo-production with ARTE France
Нагороди
Глядацька нагорода «Panorama» Берлінського кінофестивалю (2022, номінація), Viktor Award Міжнародного фестивалю документального кіно в Мюнхені (2022)
Режисер/-ка
Акуол де Мабіор
Акуол де Мабіор — південносуданка, що мешкає в Найробі (Кенія). Народилася 3 січня 1989 року в Гавані на Кубі. Зняла чотири короткометражні фільми: «Томатний суп» (2017), «Іглазо» (2017), «Падіння в небо» (2018) та «На білому Нілі (2021). Її перші три фільми брали участь у фестивалях та заходах зі всього світу — від Музею сучасного мистецтва «Zeitz» та Міжнародного кінофестивалю в Дурбані (ПАР) до Панафриканського кінофестивалю в Америці. Вважаючи, що ідеї африканських жінок недооцінені, вона створює кінооповіді, які вступають в боротьбу зі стереотипами, підігрівають уяву глядача/-ки та заохочують нас по-новому поглянути на себе самих і наше майбутнє.
Вибрана фільмографія
«Немає простого шляху додому» (2022), «Африка Директ» (2021)
КІНО42
Костянтинівська, 11/13
Демонструється мовою оригіналу з українськими субтитрами
Вхід за квитками
отримати квиток
П'ятниця
09 червня 2023
20:00
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Церемонія закриття
Церемонія закриття