DOCU/PRO TALK: виклики української індустрії та документальна анімація

24 травня 2023

Завершуємо серію анонсів цьогорічної індустрійної програми. Не пропустіть ще одну розмову про виклики індустрії в широкому колі учасників/-ць, а також партнерську подію про перспективи документальної анімації.


Ми запросили активних учасників та учасниць документальної сфери, а також представників/-иць державних інституцій, щоб у ширшому колі продовжити розмову, яка так чи інакше відбувається в кулуарах. Яким був цей рік для нас? Яким ми хочемо бачити рік майбутній? 3 червня об 11:00 долучайтеся наживо до події «Українські документаліст(к)и: reality check. Круглий стіл із Гільдією неігрового кіно». Говоритимемо про досягнення та проблеми індустрії разом із Євгеном Рачковським, Марією Пономарьовою, Жанною Максименко-Довгич, Ольгою Бесхмельниціною, Єлізаветою Сміт, Андрієм Котляром і Наталією Мовшович. Модеруватиме зустріч Ілля Гладштейн.


Розширити власний професійний інструментарій допоможе розмова про жанр документальної анімації. Хоча перший анімований документальний фільм створили ще в 1918 році («Потоплення “Лузітанії”»), цей жанр довго вважали парадоксом. Знадобилося кілька потужних проривів, таких як «Вальс із Баширом» і «Втеча», щоб його визнала широка аудиторія та впливові гравці/-чині індустрії. Нині використання анімації в документалістиці по-справжньому процвітає. Дедалі більше режисерів і режисерок знаходять творчу свободу й нові захопливі виклики в цьому жанрі.


6 червня о 14:00 слухайте онлайн-розмову «Документальна анімація: виклики та можливості». Ми запросили Пьотра Кардаса — кінокуратора, який спеціалізується на документальній анімації, а також Алекса Віддовсона — лондонського режисера, який працює в цьому ж жанрі та дослідника репрезентації нейровідмінностей і психології, щоб поговорити про те, як документалістику й анімацію можна творчо використовувати й поєднувати в кінематографі. Також поговоримо про те, як знайти баланс між на позір безмежним потенціалом анімації й обовʼязком документаліста створювати автентичні та етичні репрезентації людей і світу.


Завтра, 25 травня, — останній день, коли можна придбати індустрійну акредитацію. Усі події DOCU/PRO доступні за посиланням.

_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні, Посольства Ірландії в Україні, Посольства Данії в Україні, Посольства Бразилії в Україні, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.


21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права
Новини
13 вересня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Документальне кіно як рушійна сила адвокаційних кампаній
DOCU/БЛОГ
10 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023
Відкриваємо прийом фільмів на Docudays UA-2024
Новини
01 серпня 2023