DOCU/PRO TALK: Європейський фонд солідарності з українським кіно

04 травня 2023

Цьогоріч DOCU/ПРО-2023 — це серія потужних дискусій і майстеркласів, які будуть доступні для власників/-ниць індустрійної акредитації з 3 по 7 червня. Починаємо розповідати про насичену програму професійної платформи.


5 червня о 14:00 відбудеться онлайн-презентація основних принципів роботи Європейського фонду солідарності з українським кіно. Створення організації було анонсовано в лютому, і вже наприкінці березня завершився перший опенкол. У кінці травня фонд оголосить перші проєкти, які отримають підтримку. Тим часом вже готується наступний опенкол, тож ця подія буде цікава продюсер(к)ам як документального, так і ігрового кіно, які планують подавати проєкти та хочуть краще зрозуміти умови аплікації й правила роботи фонду.


Подія буде відкрита для всіх охочих за умови попередньої реєстрації (робоча мова — англійська). Участь у наступних — за наявності індустрійної акредитації.


Манон Дюверже, проєктна менеджерка Європейського фонду солідарності з українським кіно, познайомить із діяльністю організації. Фонд фінансують 16 центрів кіно при міністерствах культури 13 європейських країн та Асоціація режисерів/-ок Європейського агентства кіно. Він має на меті підтримувати розвиток та створення українських повнометражних фільмів, призначених для кінотеатрального релізу. Після презентації відбудеться сесія запитань і відповідей. Модеруватиме подію — Юлія Сінкевич, кінопродюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії, членкиня Європейської кіноакадемії.


Манон Дюверже здобула магістерський ступінь з права у сфері аудіовізуальних мистецтв в університеті «Сорбонна». Працює в Директораті європейських та міжнародних справ CNC з 2017 року. За цей час керувала кількома програмами підтримки копродукції. Координує Європейський фонд солідарності з українським кіно з моменту його заснування у 2023 році.


Юлія Сінкевич — кінопродюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії, членкиня Європейської кіноакадемії. З 2010 до 2020 року працювала генеральною продюсеркою Одеського міжнародного кінофестивалю, де займалася організацією фестивалю, розробкою програм та кураторством. Раніше Юлія працювала в дистрибуторській і продюсерській компанії Arthouse Traffic як голова міжнародних проєктів і промоції. До її головних продюсерських робіт належать фільми «Рідні» Віталія Манського (2016), «Співає ІФТКЕ» (2019) Надії Парфан, «Щасливиця» Марисі Микитюк (етап постпродакшну), «Леся» Нани Джанелідзе (етап препродакшну).


Слідкуйте за прийдешніми анонсами подій платформи DOCU/ПРО на сайті.
_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні, Посольства Ірландії в Україні, Посольства Данії в Україні, Посольства Бразилії в Україні, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024