Інклюзивний кінопоказ і дискусія: доступ до інформації для незрячих людей

07 грудня 2023

У четвер, 14 грудня, о 17:00 Мережа кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB та Українсько-данський молодіжний дім запрошують на перегляд документального фільму «Джованні та балет на воді» з аудіодескрипцією та обговорення проблеми доступності інформації для людей із порушеннями зору.


Завдяки аудіодескрипції — голосовому опису того, що відбувається на екрані — стрічку нідерландської режисерки Астрід Буссінк «Джованні та балет на воді» можуть переглянути люди з порушеннями зору. Відвідувачі/-ки заходу за бажання матимуть змогу подивитися фільм у масках для очей, щоб відчути, як сприймають кіно незрячі та слабозорі люди.

За даними Національної служби здоров’я України, після початку повномасштабної війни кількість осіб із порушеннями зору щороку відчутно зростає, з-поміж іншого — через травми, отримані внаслідок воєнних дій. Лише за 7 місяців 2023 року лікарі/-ки засвідчили понад 19 тисяч таких діагнозів — це більше, ніж за весь 2022-й рік.

У розмові про інклюзивність інформації візьмуть участь Дмитро Попов, консультант із питань цифрової доступності ПРООН в Україні, директор ТОВ «Лабораторія цифрової доступності», сертифікований спеціаліст Міжнародної асоціації фахівців з вебдоступності (IAAP WAS); Катерина Алексєєнко, культурна менеджерка, координаторка проєктів із питань інклюзії в Сенсотеці (філії Львівської муніципальної бібліотеки). Модеруватиме розмову Віра Карпінська, керівниця кіноклубу Docudays UA при Львівській муніципальній бібліотеці.Кіноклуб Docudays UA при Львівській муніципальній бібліотеці за підтримки Мережі DOCU/CLUB провів адвокаційну кампанію, у результаті якої у Львові були розроблені та втілені рекомендації для ЗМІ із впровадження доступності новин. Відвідувачі/-ки події матимуть змогу ознайомитися з цими рекомендаціями та підписати звернення до Київської міської ради з проханням сприяти впровадженню стандартів доступності на своїх ресурсах і в ЗМІ.

Захід відбудеться в Українсько-данському молодіжному домі за адресою: вул. Володимирська, 5-Б. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за цим посиланням.

Чільне фото: Роман Шаламов

__________

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

Думки, висновки чи рекомендації, висловлені під час зустрічі, належать її учасникам/-цям і не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за  зміст дискусії  несуть винятково її учасники/-ці.

 

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і…
Конспект
11 липня 2024
Режисерки DOCU/Україна: про активну згоду, жіночу оптику, вестернів і те, як знайти фільм у купі сміття
Конспект
11 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
Архів війни. Словник
Новини
05 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
DOCU/СИНТЕЗ. Волонтерство, звукові архіви та солідарність
Інтерв'ю
04 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події,…
Інтерв'ю
03 липня 2024
Дар’я Бассель: «Документальне кіно краще говорить з людьми про події, які відбуваються тут і зараз»
Інтерв'ю
03 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже не…
Інтерв'ю
02 липня 2024
Вейн Джордаш: «Якщо ми втратимо Україну, наші діти житимуть у дуже небезпечному світі»
Інтерв'ю
02 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Макс Буткевич. Боремося і чекаємо
Новини
01 липня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. По…
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Повернути фокус уваги: як пройшла світова прем’єра фільму «Свідки. Полон вбиває» на кінофестивалі Sheffield DocFest
Культурна дипломатія
25 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024
Крізь крихке до міцного: яким був 21 Docudays UA
Новини
18 червня 2024