Огляд програми

Права людини під час війни та відбудова: якою буде програма RIGHTS NOW!

11 травня 2023

З 3 по 7 червня запрошуємо глядачів і глядачок відвідати події правозахисної програми RIGHTS NOW!.  Цьогоріч події об'єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги. Щодня об 11:00 на вас чекають розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми». О 16:00 на подіях «Архіву війни» поговоримо, як Україна відстоює свої інтереси на міжнародній арені та як довести звинувачення країни-агресора в численних злочинах до вироку. Про втілення плану відновлення та розвитку країни, закладеного в Декларації Лугано*, а також про те, що допомагає переживати війну і якими ми будемо після неї, поговоримо на подіях RIGHTS NOW! о 18:30. 


Розповідаємо детальніше про програму. 


Неможливо уявити зміни в українському суспільстві без зусиль громадських активістів/-ок. Під час «Кави з правозахисника(ця)ми» дізнаємося, як документальні фільми допомагають відстоювати свої права, чому планування відновлення України неможливе без людей з інвалідністю, як уникнути катастрофічних результатів для довкілля внаслідок російської агресії, а також чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих. 


Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope — «Архів війни» — вже понад рік збирає та каталогізує цифрові матеріали для збереження історії, справедливого представлення подій у правовому, публічному та культурному дискурсах. У межах програми RIGHTS NOW! команда Архіву готує дискусії про практику свідчень у Міжнародному кримінальному суді та визнання злочинів рф в Україні геноцидом. Також відбудеться захід про вкрадену ворогом культурну спадщину та методи її повернення. 


3 червня події RIGHTS NOW! розпочнуться з розмови «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію». Разом із ГО «Принцип» з'ясуємо, що допоможе мінімізувати бюрократичні процедури, покращити взаємодію з державою, аби наші бійці та бійчині відчували свою цінність. 4 червня поговоримо про допомогу дітям у подоланні стресу від війни — у межах події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям».  


Сміливість українців/-ок у боротьбі за свою свободу стала символом незламності для всього світу. 5 червня запрошуємо на розмову «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну», де поговоримо про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості.


7 червня RIGHTS NOW! завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Поговоримо про відбудову та модернізацію українських населених пунктів. А також розберемо, в який спосіб громада може впливати на процес відбудови, аби інтереси кожної людини було враховано.


Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» у залі «Солодке життя» з перекладом жестовою мовою. Вхід вільний. 


*Декларація Лугано була схвалена за результатами Міжнародної конференції з відновлення України, яка проходила у Швейцарії 4-5 липня 2022 року. План відновлення й розвитку України підтримали представники/-ці понад 40 країн світу і близько 20 міжнародних організацій. Декларація містить ключові принципи, які визначають критерії та методи відновлення.

  • Партнерство. Україна буде очолювати процес відновлення та втілювати його разом із міжнародними партнерами.

  • Спрямованість на реформи.

  • Прозорість, підзвітність, верховенство права.

  • Демократична участь.

  • Залучення багатьох стейкхолдерів.

  • Гендерна рівність та інклюзія.

  • Сталий розвиток.

_______
Ювілейний 20 Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні, Посольства Ірландії в Україні, Посольства Данії в Україні, Посольства Бразилії в Україні, Польського інституту в Києві та Чеського центру Київ. Думки, висновки чи рекомендації не обов'язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть винятково його автор(к)и.

20 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 2 — 8 
червня 2023
Майстерня DOCU/КЛАС: побудова та захист майбутнього
Огляд програми
01 червня 2023
Майстерня DOCU/КЛАС: побудова та захист майбутнього
Огляд програми
01 червня 2023
Мрійливий світ програми DOCU/ЮНІСТЬ
Огляд програми
01 червня 2023
Мрійливий світ програми DOCU/ЮНІСТЬ
Огляд програми
01 червня 2023
Міждисциплінарна мистецька програма DOCU/СИНТЕЗ: фрагментарна експози…
Огляд програми
01 червня 2023
Міждисциплінарна мистецька програма DOCU/СИНТЕЗ: фрагментарна експозиція
Огляд програми
01 червня 2023
DOCU/КОРОТКО Україна: і в смутку, і в радості
Огляд програми
31 травня 2023
DOCU/КОРОТКО Україна: і в смутку, і в радості
Огляд програми
31 травня 2023
«Критичний погляд на кіно мусить бути базовою навичкою». Ольга Бірзул…
Інтерв'ю
30 травня 2023
«Критичний погляд на кіно мусить бути базовою навичкою». Ольга Бірзул про програму «Монтажний перехід»
Інтерв'ю
30 травня 2023
DOCU/CВІТ: диво кіно
Огляд програми
29 травня 2023
DOCU/CВІТ: диво кіно
Огляд програми
29 травня 2023
Спеціальні події ювілейного 20 Docudays UA
Огляд програми
26 травня 2023
Спеціальні події ювілейного 20 Docudays UA
Огляд програми
26 травня 2023
DOCU/PRO TALK: виклики української індустрії та документальна анімаці…
DOCU/ПРО
24 травня 2023
DOCU/PRO TALK: виклики української індустрії та документальна анімація
DOCU/ПРО
24 травня 2023