Комікс «Разом — за безпечні пологи!»: подбайте про свої права

13 вересня 2023

Всеукраїнська кампанія ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!» завершується буклетом, що в зручний спосіб надає важливу інформацію для майбутніх матерів і батьків.


Команда проєкту представляє комікс про права людини під час вагітності та пологів. Візуальна оповідь і розважальний формат дають змогу швидко засвоїти корисні поради та застосовувати нові знання в житті. Усе — на прикладі найпоширеніших ситуацій, що трапляються в цей період: від вибору пологового будинку до першого знайомства з дитиною.


Герой/-їня коміксу — немовля, яке знаходиться в утробі матері та прислухається до голосів із зовнішнього світу. Малюк поступово дізнається, як мама й тато захищають свої права під час вагітності та пологів, і коментує почуте. 


«Ми вирішили в оригінальному форматі розповісти людям про те, як відстоювати свої права під час вагітності та пологів. Нашою метою було в легкій ненав’язливій формі звернути увагу на ймовірні випадки порушень і нагадати, де можна отримати більше інформації та допомогу», — розповідає співавторка коміксу, координаторка кампанії та правозахисниця Ксенія Шиманська.


«Це вдалий задум — подати інформацію в зображеннях. Так непростий зміст сприймається легко й позитивно. Добре працює й спосіб розповіді: у коміксі детально показані потреби породіллі з точки зору почуттів і переживань дитини, яка народжується», — коментує ініціативу Людмила Іващук, лікарка, акушерка-гінекологиня Пологового будинку Рівненської міської ради.

 
Читайте та завантажуйте видання «Разом — за безпечні пологи!» на сайті кампанії
Намалювала комікс художниця Марія Шарлай.

 

Всеукраїнська кампанія ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!» стартувала у 2021 році та допомагала дізнаватися майбутнім матерям і батькам про їхні права під час вагітності та пологів. На сайті проєкту зібрані корисні практичні поради та тематичні статті. У розділі «Потрібна допомога?» — інформація про те, куди звертатися та як діяти в разі порушення прав під час вагітності та пологів.21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024