Мирні люди

Статус виробництва
Завершені
Рік початку виробництва
2022
Дата релізу
2024
Країна(и) (ко)продукції
Канада, Франція, Україна
Мова діалогів
Російська
Тривалість
95’

Особиста подорож, яка розкриває банальність зла, що стоїть за вторгненням Росії в Україну. Мистецьке зіставлення реальності українців, які протистоять насильству війни, та росіян, які його здійснюють.

Російські солдати здійснили тисячі несанкціонованих телефонних дзвінків з поля бою в Україні своїм рідним і друзям у Росії. З початку повномасштабного вторгнення українські спецслужби регулярно перехоплювали та викладали їхні приватні розмови в інтернет. Фрагмент за фрагментом голоси росіян розкривають світові очі не тільки на хід так званої «спецоперації», а й на процес дегуманізації та деморалізації її виконавців: від переймання героїчними ілюзіями до повного розчарування та втрати глузду, від мародерства до вчинення найжахливіших воєнних злочинів. Взявши за основу голоси загарбників та їхніх матерів і дружин, фільм протиставляє їх «новому нормальному» життю українців та їхнім зворушливим жестам опору насиллю. «Мирні люди» переплітає ці два протилежні світи в запаморочливій емоційній напрузі. Унікальний кінематографічний досвід та історичний документ, який піднімає важливі питання про природу російського імперіалізму, роль пропаганди у вторгненні та колективну відповідальність росіян.

Творча команда:
Режисерська робота: Оксана Карпович
Сценарій: Оксана Карпович
Операторська робота: Крістофер Нун
Звук: Алекс Лейн
Монтаж: Шарлотт Турре
Виробництво:
Копродукція: Hutong Productions, Moon Man
Фінансування:
Залучені фінансові партнери або фонди: SODEC, Telefilm Canada, Conseil des Arts et lettres du Québec, Centre National du Cinéma et de l'image animée, Vision Sud Est, Chicken & Egg Pictures, Hot Docs Ted Rogers Fund, PROCIREP – Société des producteurs, ANGOA
Контактна особа:
Фестивалі
Участь на DokFest Munich with the RIDM – Coproduction Documentaire Québec-Bavière initiative (2020-2022), EuroDoc (2022), SODEC Lab Immersion Cannes (2022), Sheffield DocFest Meet Market – Focus Ukraine (2022), CPH:DOX Forum (2023), Hot Docs Forum (Нагорода CMF-Hot Docs Forum Canadian Pitch Prize) (2023)

Подай свій проєкт до каталогу