Прах, що осідає шаром на поверхні

Статус виробництва
Work in Progress
Дата релізу
2025
Країна(и) (ко)продукції
Франція, Україна
Тривалість
70’

Заснований на щоденникових записах і листах дідуся й мами режисерки, фільм розповідає про життя однієї сім’ї у нескінченному циклі руйнувань і відновлень, які відбувалися в її рідному Маріуполі. Нічого, окрім спогадів, в авторки нині не залишилося. І не лише в неї: поки ми дивимося фільм, десь знову війна.

Крок за кроком вилучаючи фрагменти колективної та особистої родинної пам'яті, фільм реконструює будівлю тоталітарної системи. Ми бачимо, як зароджується життя Маріуполя навколо заводу «Азовсталь», де жили та працювали два покоління родини режисерки фільму. Історія починається з того, що діда режисерки під загрозою розстрілу у 1944 році вивезли з рідного села на відбудову заводу «Азовсталь». Під примусом, за погрозами та пропагандою люди будували дві машини смерті — тоталітарну систему та металургійного гіганта. Відтоді ці машини працювали як крематорії, використовуючи людей як паливо та виробляючи пил і сажу. А зараз «Азовсталь» повністю знищений армією тієї ж тоталітарної системи.

Творча команда:
Режисерська робота: Зоя Лактіонова
Продюсування: Наталія Лібет
Копродюсування: Валерія Сочивець, Віктор Еде (Cinephage Production)
Сценарій: Зоя Лактіонова
Операторська робота: Володимир Усик
Виробництво:
Фінансування:
Залучені фінансові партнери або фонди: Creative Europe, European Solidarity Fund for Ukrainian Films, Région Sud, IDFA Bertha Fund, Ukrainian Film Academy
Контактна особа:

Подай свій проєкт до каталогу