МОЛОДІ ПРО УКРАЇНУ

Восени для молодих українських кінематографістів стартував новий освітній проект «Молоді про Україну». Зокрема, відомі майстри польської документальної кіноіндустрії проводитимуть в Україні серію майстер-класів та лекцій і розказуватимуть, як і де режисерам шукати підтримки.

 

З вересня по грудень в Україні та Польщі для відібраних учасників відбудеться серія воркшопів, фіналом яких стане презентація сценаріїв і трейлерів нових документальних фільмів. Головна вимога до проектів – актуальність сюжету. Це мають бути сучасні історії, герої яких визначають себе у всій складності нинішньої України.

 

Власне, куруватимуть проекти молодих українських кінематографістів такі польські документалісти, як Яцек БлавутМирослав ДембинськийЯцек Пйотр Блавут, а також Марцель ЛозинськийЯцек ПетрицькийПавел Лозинський та Войцех Старонь. Під керівництвом наставників учасники працюватимуть над своїми проектами від появи задуму до відеодокументації, створення трейлера й підготовки професійного сценарію. Насамкінець молоді кінематографісти візьмуть участь у пітчингу у Варшаві, де особисто представлять свої роботи редакторам телебачення та іншим потенційним спонсорам і представникам кіноіндустрії.

 

Освітня програма триватиме з вересня до грудня 2016 року й передбачає три зустрічі в Україні та одну в Польщі, а також самостійну роботу учасників протягом усього часу. Участь у проекті безкоштовна. Організатори оплачують також витрати на проїзд та перебування учасників у Варшаві. 

 

Проект реалізовується Фундацією «Документ і Світ» (Doc'n'World Foundation) та Міжнародною майстернею документального кіно, за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. А також у партнерах: Державне агентство України з питань кіно, кінокомпанія «МаГіКа-фільм», Польський Інститут Кіномистецтва (PISF), Інститут Адама Міцкевича, Польський Інститут у Києві, TVP, БєлсатЛодзинська КіношколаШкола Анджея Вайди в Варшаві,Ґдинська КіношколаКіностудія Everest у Лодзі.

 

Детально про перебіг програми можна знайти на сайті проекту

21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024