DOCU/CHINA у PinchukArtCentre

11 вересня 2013

З 15 вересня по 5 жовтня кожної неділі PinchukArtCentre і міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA запрошують на перегляд найкращих нових документальних фільмів, присвячених соціально-політичній та культурній ситуації сучасного Китаю. Програма DOCU/CHINA проходить в рамках виставки «Китай Китай» - масштабного групового проекту, який включає роботи одинадцятьох китайських художників різних поколінь, основною темою якої є напруга між індивідуальним та колективним мисленням. 

 

Розклад показів фільмів:

15 вересня, 18:00: «Ай Вейвей: Ні про що не шкодуй»;

22 вересня, 18:00: «Цвіт крізь сльози», «Голосуйте за мене, будь-ласка»;

29 вересня, 18:00:  «Освіта, Освіта»;

5 жовтня, 18:00«Ай Вейвей: Ні про що не шкодуй».


 

«Ай Вейвей: Ні про що не шкодуй» (2012) - перша повнометражна стрічка про найвидатнішого китайського художника сучасності, що досліджує поєднання творчості та соціально-політичного активізму крізь призму життя Ай Вейвея. Крім того, відео-портрет художника авторства журналістки і режисерки Елісон Клеймен є водночас непересічним дослідженням сучасного Китаю.

 

«Цвіт крізь сльози» (2012) - це історія боротьби і виживання: група дітей-квіточок намагається торувати собі шлях у майбутнє. Героями фільму є Юань і Сян, які займаються акробатикою, та їхні батьки. На худенькі дитячі плечі покладені надії обох родин. Дорослішаючи, вони мусять як фізично, так і морально долати труднощі, але водночас і вчаться по-своєму радіти кожному дню. У цій документальній стрічці висловлена турбота режисера Хуацін Цзінь про життя звичайних людей у Китаї.

 

Режисер стрічки «Голосуйте за мене, будь ласка» (2007) Вейдзюнь Чен зблизька показує третій клас початкової школи в місті Ухань, що в Центральному Китаї. Тут діти вперше стикаються з демократичними принципами під час експерименту. Троє восьмирічних школярів змагаються за місце старости класу. У ході «передвиборчої кампанії» на них чинять тиск надміру турботливі батьки, для яких ці діти – єдині через державну політику, яку провадить уряд Китаю для контролю кількості населення. Троє головних героїв беруться до справи, використовуючи різноманітні методи: складання стратегії виборчої кампанії, спонукання та передвиборчі обіцянки. Ці школярі поки не залежать від соціальних обмежень, як їхні батьки, тому віддзеркалюють панівні суспільні цінності.

 

У стародавньому Китаї освіта була єдиним способом вибратися з бідності. Фільм «Освіта, Освіта» (2012) режисера Вейдзюнь Чен змальовує, як економічний бум у Китаї та розмови про достоїнства наполегливої праці спонукають людей вірити у те, що освіта - це засіб від злиднів. Але сьогоднішня система вищої освіти Китаю дозволяє отримати роботу небагатьом, виховуючи нове покоління безробітних і зневірених. Як вибрати коледж, якщо ти є першою людиною у родині, котра вміє читати? А як платити за освіту, якщо вартість 4 років навчання прирівнюється сумі доходів за 60 років? Як воно бути одним з «племені мурашок» - двомільйонної армії випускників вишів - які кожного року не можуть працевлаштуватися? І що коли єдина робота, яку ти зміг знайти – це «продавати» освіту іншим, усвідомлюючи той факт, що вона нічого не варта?Демонстрація фільмів розпочинається о 18:00 на 6-му поверсі в SkyArtCafe, зал video lounge. У зв’язку з обмеженою кількістю місць, попередня реєстрація на подію обов'язкова. Будь ласка, телефонуйте +380 44 590 08 58, пишіть info@pinchukartcentre.orgУчасники заходу допускаються в арт-центр без черги.

 

Заявки на акредитацію, фото та відеозйомку для ЗМІ приймаються на e-mail press@pinchukartcentre.org

18 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
26–
березня
4
квітня 2021